Kredyty

BGŻOptima podwyższa oprocentowanie lokat

poleć drukuj

Bank BGŻOptima proponuje nowym klientom 3-miesięczną Lokatę bezkarną o oprocentowaniu podwyższonym do 6,5 proc. w skali roku. Jej zerwanie przed terminem nie powoduje utraty naliczonych odsetek. Dodatkowo bank powyższa oprocentowanie sześciomiesięcznej Lokaty Elastycznej, do wysokości 6,2 proc. w skali roku. W przypadku wcześniejszego zerwania tego depozytu, na konto klienta trafią, obok zdeponowanej kwoty, odsetki w wysokości 5,6 proc. w skali roku, naliczone za czas trwania lokaty.

– Zdecydowaliśmy się na podwyższenie oprocentowania dwóch najpopularniejszych obecnie produktów w naszej ofercie. Chcemy dać naszym obecnym i przyszłym klientom możliwość osiągnięcia jeszcze większych zysków – mówi Piotr Grzybczak, Dyrektor Zarządzający BGŻOptima.

Lokata bezkarna o oprocentowaniu 6,5 proc. w skali roku to trzymiesięczny depozyt skierowany dla nowych klientów banku. Możliwość skorzystania z tej oferty dostępna jest dla każdego, kto otworzy bezpłatne Konto Oszczędnościowe BGŻOptima. Każdy nowy klient może otworzyć jedną taką lokatę. Minimalna kwota depozytu to zaledwie 1000 zł., maksymalna 20 000 zł. Istotną zaletą Lokaty bezkarnej jest możliwość jej zerwania w dowolnym momencie bez utraty naliczonych już odsetek.

Sześciomiesięczna lokata elastyczna o oprocentowaniu podwyższonym do 6,2 proc. w skali roku to propozycja zarówno dla tych, którzy już zdecydowali się na oszczędzanie z BGŻOptima, jak i dla nowych klientów. Z myślą o tych ostatnich bank umożliwia przyspieszoną procedurę zakładania lokaty. Dyspozycja otwarcia lokaty może być złożona już na etapie wniosku o bezpłatne konto oszczędnościowe BGŻOptima (które jest niezbędne, aby móc korzystać z całej, szerokiej oferty depozytowej i inwestycyjnej banku).

Lokata elastyczna prowadzona jest w złotych, każdy klient może założyć dowolną liczbę takich depozytów. Minimalna kwota początkowa lokaty to 1000 zł. Bank nie wprowadza górnej granicy wartości depozytu. W przypadku konieczności skorzystania ze swoich pieniędzy przed upływem pół roku, klient otrzymuje oprocentowanie w wysokości 5,6 proc. w skali roku. Całość depozytu wraz z odsetkami naliczonymi za faktyczny czas utrzymania lokaty (od dnia jej otwarcia, do dnia poprzedzającego dzień zerwania włącznie), jest wypłacana na konto w BGŻOptima.

6-miesięczna lokata elastyczna oraz 3-miesięczna lokata bezkarna, których oprocentowanie zostało właśnie podwyższone to kolejne produkty pojawiające się w tym roku w ofercie BGŻOptima, banku wyspecjalizowanym wyłącznie w oszczędzaniu. Obok innych, standardowych lokat i bezpłatnego konta oszczędnościowego (oprocentowanego na 5,8 proc. w skali roku i bez żadnego limitu darmowych wypłat z konta), bank proponuje również roczną polisolokatę która pozwala na osiągnięcie zysku porównywalnego z tym uzyskanym na lokacie oprocentowanej na 6,5 proc.

Źródło: BGŻOptima


Tagi: , , ,