Kredyty

6% w skali roku na Lokacie Elastycznej w BGŻOptima

poleć drukuj

W ofercie BGŻOptima pojawia się nowy produkt oszczędnościowy – sześciomiesięczna „Lokata Elastyczna”, oprocentowana na 6 proc. w skali roku. W przypadku wcześniejszego zerwania depozytu, na konto klienta trafią, obok zdeponowanej kwoty, odsetki w wysokości 5,6 proc. w skali roku, naliczone za czas trwania lokaty. Tym samym klienci BGŻOptima otrzymują jednocześnie ciekawą możliwość oszczędzania oraz łatwy i szybki dostęp do swoich pieniędzy.

– „Lokata Elastyczna 6%” odpowiada na konkretne, aktualne oczekiwania klientów. Z jednej strony gwarantuje bezpieczeństwo zainwestowanych środków i atrakcyjne oprocentowanie, chroniące je przed inflacją, a także ewentualnym spadkiem oprocentowania depozytów na rynku, w sytuacji, gdy Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o obniżce stóp procentowych już we wrześniu lub październiku. – mówi Piotr Grzybczak, Dyrektor Zarządzający BGŻOptima. – Z drugiej strony, zapewnia klientowi elastyczność i łatwy dostęp do pieniędzy przed upływem terminu lokaty, bez utraty całości wypracowanych odsetek, co nie jest obecnie powszechną praktyką na rynku. – dodaje.

Lokata elastyczna 6% prowadzona jest w złotych, każdy klient może założyć dowolną liczbę takich depozytów. Minimalna kwota początkowa lokaty to 1000 zł. Bank nie wprowadza górnej granicy wartości depozytu.W przypadku konieczności skorzystania ze swoich pieniędzy przed upływem pół roku, klient otrzymuje oprocentowanie w wysokości 5,6 proc. w skali roku. Całość depozytu wraz z odsetkami naliczonymi za faktyczny czas utrzymania lokaty (od dnia jej otwarcia, do dnia poprzedzającego dzień zerwania włącznie), jest wypłacana na konto w BGŻOptima.

Sześciomiesięczna Lokata Elastyczna 6% to propozycja zarówno dla tych, którzy już zdecydowali się na oszczędzanie z BGŻOptima jak i dla nowych klientów. Z myślą o tych ostatnich bank umożliwia przyspieszoną procedurę zakładania lokaty. Po złożeniu dyspozycji otwarcia bezpłatnego Konta Indywidualnego BGŻOptima (które jest niezbędne, aby móc korzystać z całej, szerokiej oferty depozytowej i inwestycyjnej banku), dyspozycja otwarcia jednego Rachunku Lokaty Terminowej może być złożona już na etapie zawierania umowy z bankiem.

Lokata Elastyczna 6% to kolejny produkt pojawiający się w tym roku w ofercie BGŻOptima, banku wyspecjalizowanym wyłącznie w oszczędzaniu. Obok innych, standardowych lokat i bezpłatnego konta oszczędnościowego (oprocentowanego na 5,8 proc. w skali roku i bez żadnego limitu darmowych wypłat z konta), bank proponuje nowym klientom także trzymiesięczną „Lokatę Bezkarną” o oprocentowaniu 6,3 proc., gwarantującą wypłatę 100 proc. naliczonych odsetek w przypadku zerwania depozytu przed upływem jego terminu.

źródło: BGŻOptima


Tagi: , , , ,