Kredyty

Bank Millennium wprowadza System Rozliczeń Płatności Natychmiastowych

poleć drukuj

Bank Millennium, jako pierwszy bank na polskim rynku, podpisał z Krajową Izbą Rozliczeniową umowę o realizacji przelewów w Systemie Rozliczeń Płatności Natychmiastowych. Uruchomienie serwisu planowane jest przez Izbę na kwiecień tego roku.

System Rozliczeń Płatności Natychmiastowych (SRPN) umożliwi dokonywanie przelewów do kwoty 100 000 zł online przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Czas dostępności usługi oraz maksymalna kwota transakcji będą definiowane przez poszczególne banki. System ma być uruchomiony przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR) już w kwietniu.

Usługę dla klientów korporacyjnych chcemy uruchomić jak najszybciej po udostępnieniu systemu przez KIR. W pierwszej fazie wdrożenia planujemy akcję pilotażową dla wybranych klientów, w dalszej kolejności produkt zaoferujemy wszystkim. Przelewy natychmiastowe będą dostępne w systemie bankowości elektronicznej Millenet, siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę – mówi Maciej Walęczak, dyrektor Wydziału Rozwoju Produktów w Departamencie Bankowości Transakcyjnej.

Klienci banku Millennium będą mieli możliwość dokonywania przelewów wychodzących  z rachunków we wszystkich walutach, natomiast natychmiastowe przelewy przychodzące na rzecz klientów banku przyjmowane będą wyłącznie na rachunki prowadzone w złotówkach.

Wprowadzenie Systemu Rozliczeń Płatności Natychmiastowych wiąże się ze znaczącym przyspieszeniem realizacji transakcji. Obecnie przelewy krajowe, realizowane systemami ELIXIR lub SORBNET, docierają do odbiorcy przelewu nawet po kilku godzinach od ich zlecenia. Przelewy natychmiastowe znajdą się natomiast na rachunku beneficjenta w kilka sekund.

Źródło: Bank Millennium


Tagi: , , , ,