Kredyty

Przelewy natychmiastowe Express ELIXIR udostepnione klientom ING Banku Śląskiego

poleć drukuj

ING Bank Śląski udostępnił klientom korporacyjnym system rozliczeń płatności natychmiastowych Express ELIXIR. Teraz z rozwiązania mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Operatorem systemu jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

System Express ELIXIR pozwala na realizację przelewów natychmiastowych w złotych już po kilku sekundach po złożeniu zlecenia. Dla klientów korporacyjnych jest on dostępny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00 oraz w soboty w godz. 8.00 – 15.00. Dyspozycję przelewu Express ELIXIR należy złożyć w systemie bankowości internetowej ING BusinessOnLine. Zlecenia nie obejmują przelewów na rachunki Urzędów Skarbowych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przelewy natychmiastowe Express ELIXIR muszą spełniać następujące warunki:

  • kwota przelewu nie może przekraczać 100 000 PLN,
  • rachunek odbiorcy jest prowadzony w banku, który przystąpił do rozliczeń w ramach systemu Express ELIXIR,
  • bank odbiorcy jest aktywny (dostępny) w momencie złożenia przelewu do realizacji (nie występują czasowe niedostępności),
  • rachunek, z którego realizowany jest przelew został udostępniony do realizacji przelewów Express ELIXIR.

Za wykonanie przelewu natychmiastowego w systemie Express ELIXIR pobierana jest opata 10 zł.

Express ELIXIR jest pierwszym w Polsce i drugim na świecie, po Wielkiej Brytanii, profesjonalnym systemem rozliczeniowym, umożliwiającym bezpośrednią realizację przelewów natychmiastowych. Środki zgromadzone dla potrzeb rozliczania między bankami płatności wymienianych w systemie Express ELIXIR są zdeponowane w Narodowym Banku Polskim, a do prowadzenia rozliczeń w tym systemie nie są wykorzystywane rachunki pozabankowych podmiotów pośredniczących.

Przypominamy, że ING Bank Śląski wprowadził usługę Express ELIXIR dla klientów detalicznych ING Banku Śląskiego na początku września br.

Źródło: ING Bank Śląski


Tagi: , , , , ,