Kredyty

Rozwiązanie EasyBanking dla klientów korporacyjnych ING Banku Śląskiego

poleć drukuj

ING Bank Śląski wprowadził udogodnienia w zakresie rozwiązań e-bankingowych dla klientów korporacyjnych. Dzięki współpracy banku z BCC – Złotym Partnerem SAP, firmy używające systemu finansowo-księgowego SAP mogą korzystać z bezpośredniej komunikacji online z systemem bankowości internetowej ING BusinessOnLine.

ING BusinessOnLine to system bankowości internetowej umożliwiający klientom korporacyjnym ING Banku Śląskiego komfortowe i bezpieczne zarządzanie swoimi rachunkami i rozliczeniami z kontrahentami. Opracowane przez BCC rozwiązanie EasyBanking pozwala na bezpośrednią integrację ING BusinessOnLine z systemem finansowym SAP klienta. Dzięki temu, klienci ING Banku Śląskiego mogą wykonywać bezpośrednio z poziomu systemu SAP takie operacje jak: pobieranie wyciągów, raportów transakcyjnych oraz przeprowadzać rozliczenia z kontrahentami. Korzyści wynikające z nowego rozwiązania to m.in. mniejsza pracochłonność, wyższy poziom bezpieczeństwa i obniżenie ryzyka błędów. Dodatkowo, znacznie skrócony został proces obsługi rachunków – klienci mają dostęp do pełnych informacji o księgowaniach na kontach w ING Banku Śląskim oraz możliwość automatycznego pobierania plików zawierających informacje analityczne produktów transakcyjnych i płynnościowych.

Z systemu SAP korzysta duża część naszych klientów, zarówno największych korporacji, jak i średnich i mniejszych przedsiębiorstw. Współpraca z BCC i rozwiązanie EasyBanking pozwala zapewnić klientom ING Banku Śląskiego jeszcze wyższy standard obsługi w zakresie bankowości elektronicznej – mówi Adam Walendziewski, menedżer Wydziału Produktów Bankowości Elektronicznej w ING Banku Śląskim.

– Przygotowując EasyBanking mieliśmy na uwadze najwyższe wymagania ING Banku Śląskiego w zakresie bezpieczeństwa, funkcjonalności i komfortu użytkowania. W efekcie powstało rozwiązanie wyznaczające zupełnie nowy standard w zakresie e-bankingu dla firm korzystających z SAP – ocenia Krzysztof Siwiec, menedżer ds. Rozwoju Biznesu BCC w obszarze finanse, analizy, planowanie.

Realizowana za pośrednictwem EasyBanking integracja bazuje na technologii web services i standardzie XML ISO 20022, co pozwala skrócić proces wymiany danych. Dane są przesyłane z wykorzystaniem protokołu SSL gwarantującego najwyższy poziom bezpieczeństwa i poufności transakcji, zgodny z wymaganiami SOX.

EasyBanking został udostępniony w ramach WebService, jednej z najnowocześniejszych usług na polskim rynku, umożliwiającej bezpośrednią wymianę danych finansowych pomiędzy klientem a bankiem.

WebService to produkt oparty na następujących standardach wymiany danych, w tym w zakresie komunikacji, wykorzystywanych protokołów, bezpieczeństwa połączenia oraz formatów XML:

  • Simple Object Access Protocol (SOAP) – protokół wywoływania dostępu do danych,
  • Web Services Description Language (WSDL) – język opisujący używane protokoły i formaty,
  • ISO 20022 – Universal financial industry message scheme,
  • Rekomendację Zarządu Związku Banków Polskich w sprawie przyjęcia standardu wymiany danych finansowych pomiędzy klientem a bankiem oraz bankiem a klientem na rynku polskim z 4 września 2009 r.

Źródło: ING Bank Śląski


Tagi: , ,