Kredyty

Polski Bank Przedsiębiorczości wdroży nową bankowość internetową

poleć drukuj

Polski Bank Przedsiębiorczości wdroży w III kwartale tego roku nową bankowość internetową. Klienci otrzymają nowoczesne rozwiązanie – Oracle FLEXCUBE DirectBanking. Producentem systemu jest Oracle Financial Services Software, a firmą nadzorującą i odpowiedzialną za wdrożenie jest Innovation Technology Group S.A. (ITG S.A.) z Wrocławia.

FLEXCUBE DirectBanking jest systemem używanym na całym świecie, a Europa jest jednym z regionów, gdzie ten system jest najbardziej popularny. Wdrażana wersja dostarcza platformę dostępną dla klientów 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, która jest wielokanałowa. Wielokanałowość oznacza, że jedną platformę można wykorzystać, nie tylko dla bankowości internetowej, ale również np. dla bankowości mobilnej dostępnej dla wszelkiego rodzaju smartfonów.

– System jest tak zaprojektowany, że można go bez problemu rozbudowywać uwzględniając potrzeby naszych klientów – mówi Jarosław Lejko, członek zarządu PBP Banku. – Obecnie w banku klienci korzystają z bankowości elektronicznej i internetowej. Wierzymy, że nowy system zostanie w pełni zaakceptowany i przychylnie oceniony przez klientów.

W drugiej połowie zeszłego roku bank zaimplementował, jak pierwsza instytucja w Europie, 11 wersję Oracle FLEXCUBE Universal Banking System. – System bankowości internetowej będzie w pełni zintegrowany z systemem centralnym banku i dzięki temu klienci będą mieli zapewniony w pełni on-linowy dostęp do usług bankowych, szeroką funkcjonalność, szybki i łatwy dostęp do oferowanych produktów powiązany z łatwym i intuicyjnym interfejsem użytkownika – tłumaczy Andrzej Wróblewski, dyrektor Departamentu IT w PBP Banku.

PBP Bank rozpoczął także przygotowania do wdrożenia Sorbnetu2 (nowa wersja systemu rozliczeń międzybankowych prowadzonych w czasie rzeczywistym), którego testy rozpoczną się już jesienią tego roku zgodnie z wymaganiami Narodowego Banku Polskiego.

Źródło: Polski Bank Przedsiębiorczości


Tagi: , , ,