Kredyty

PKO BP ułatwia dokonywanie wypłat gotówki z bankomatów zagranicznym turystom

poleć drukuj

PKO Bank Polski uruchomił dla osób posiadających karty Visa wydane za granicą, usługę umożliwiającą wypłatę gotówki w oparciu o kurs wymiany określony przez bank. Turyści mogą skorzystać z niej w ponad 600 bankomatach zlokalizowanych w punktach najczęściej przez nich odwiedzanych, m.in. w pobliżu lotnisk, dworców i obiektów sportowych, na których będą się odbywały rozgrywki Euro2012.

 

Od 6 czerwca br. zagraniczni klienci dokonujący wypłat gotówki w bankomatach z udostępnioną usługą Dynamic Currency Conversion (DCC) mają możliwość dokonania wyboru sposobu przewalutowania kwoty transakcji. Polega ona na tym, że po wyborze kwoty wypłaty gotówki w PLN na ekranie bankomatu wyświetli się wysokość kursu wymiany określonego przez PKO Bank Polski i przeliczonej po nim kwoty wypłaty. Dzięki tej możliwości klient od razu dokładnie wie jaką kwotą zostanie obciążony jego rachunek z tytułu dokonanej wypłaty gotówki w sieci bankomatów PKO Banku Polskiego, co pozwala na bardziej racjonalne gospodarowanie środkami na rachunku karty.

Dla klienta, który nie skorzysta z tej opcji, tak jak do tej pory jego transakcja zostanie rozliczona według kursów i zasad określonych przez wydawcę karty w jej regulaminie.

W ramach usługi DCC zagraniczni klienci mają możliwość wypłacania gotówki, która zostanie rozliczona w jednej z trzech najpopularniejszych walut: EUR, GBP albo NOK. Wypłaty w tych walutach stanowią 87 proc. wszystkich transakcji zagranicznych dokonywanych w bankomatach PKO Banku Polskiego.

W najbliższej przyszłości planowane jest objęcie usługą DCC wszystkich bankomatów banku dla kart Visa oraz udostępnienie usługi dla posiadaczy kart MasterCard.

Źródło: PKO Bank Polski


Tagi: , , , ,