Kredyty

PKO Bank Polski zmienia karty kredytowe na bardziej funkcjonalne

poleć drukuj

Po debetowych przyszedł czas na kredytowe. PKO Bank Polski rozpoczął proces wymiany klasycznych kart kredytowych na nowoczesne, wyposażone w mikroprocesor i funkcję płatności zbliżeniowych. Ponadto posiadacze kart kredytowych Banku wydawanych w technologii EMV mogą teraz przez Internet nadać im numer PIN. Już od najbliższego poniedziałku funkcjonalność zmiany PIN będzie również dostępna w bankomatach dla wszystkich kart Visa z mikroprocesorem wydanych przez Bank.

Po wymianie starej „kredytówki” na nową klient będzie mógł dokonywać szybkich płatności do 50 zł bez konieczności weryfikowania ich numerem PIN. Mikroprocesor wbudowany w kartę jest dodatkowym zabezpieczeniem przed skutkami nieuprawnionych transakcji. Nadanie i zmiana numeru PIN w przypadku nowych kart jest bardzo proste. Dzięki wprowadzonym zmianom można tej czynności dokonać w serwisie transakcyjnym iPKO lub w bankomacie.

– Do tej pory PKO Bank Polski wydał już ponad 4 miliony kart zbliżeniowych. Docelowo wszystkie karty debetowe, obciążeniowe oraz kredytowe posiadane przez klientów Banku będą wyposażone w technologię EMV. Dotyczy to zarówno kart Visa, jak i MasterCard – mówi Adam Malicki, Dyrektor Centrum Operacji Kartowych PKO Banku Polskiego.

Według danych na koniec I kwartału 2012 roku, klienci PKO Banku Polskiego posiadali ok. 1 mln kart kredytowych. Na pierwszy ogień poszły karty Visa, w przypadku których proces wymiany ruszył w marcu. Wymiana kart kredytowych MasterCard wydanych klientom indywidualnym planowana jest od lipca. Zakończenie całej operacji planowane jest do końca roku.

Źródło: PKO Bank Polski


Tagi: , , , ,