Kredyty

Bank Pocztowy najlepszy w rankingu na najlepsze konto dla klienta tradycjonalisty

poleć drukuj

Pocztowe Konto Nestor wygrało w majowym rankingu eksperckim na najkorzystniejsze konto dla klienta tradycjonalisty. Jest to już trzecie z rzędu wyróżnienie tego typu dla konta Nestor Banku Pocztowego.

 

Pocztowe Konto Nestor okazało się najlepszą propozycją dla klienta tradycjonalisty, który zleca miesięcznie cztery przelewy w placówce, ceniąc ten sposób kontaktu z bankiem. W swoim portfelu klient posiada kartę płatniczą, jednak nie chętnie robi z niej użytek.

Autorzy rankingu – eksperci serwisów Wyborcza.biz i Kontomierz przyjrzeli się ponadto ofertom rachunków bieżących dla klienta nowoczesnego oraz typowego.

– Pocztowe Konto Nestor jest często pierwszym produktem, z którego korzystają nasi klienci. Doceniają oni konstrukcję konta, które z jednej strony oferuje im dostęp do nowoczesnych usług bankowych, a z drugiej zapewnia możliwość pozostania przy swoich przyzwyczajeniach. Dlatego chętnie korzystają z usługi dostarczania pieniędzy przez listonosza pod wskazany adres, którą bezpłatnie zapewnia Bank Pocztowy klientom segmentu Nestor – mówi Karolina Stefanowicz, zastępca Dyrektora Departamentu Sprzedaży Bankowości Pocztowej.

– Pocztowe Konto Nestor zostało w lutym 2012r. zwycięzcą konkursu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na rachunek, który ma zachęcić emerytów do korzystania z usług bankowych. – Zwycięstwo w konkursie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pomaga nam przekonywać ważną dla Banku Pocztowego grupę emerytów i rencistów do bezgotówkowej formy otrzymywania świadczeń – dodaje Karolina Stefanowicz.

Konta osobiste dedykowane emerytom i rencistom są  chętnie wybierane przez klientów Banku Pocztowego. W 2011 roku ich przyrost wyniósł ponad 100 tys. rachunków. W pierwszym kwartale br. roku liczba kont Nestor powiększyła się o ponad 25 tys. sztuk (dynamika 10,5%  IV kw. 2011 r. do I kw. 2012 r.). Na koniec kwartału bank prowadził ponad 266 tys. kont tego typu.

W ramach Pocztowego Konta Nestor klienci mogą dodatkowo skorzystać z limitu debetowego w wysokości 500 zł lub dedykowanego kredytu. Konto zapewnia również dostęp do bankowości elektronicznej – Pocztowy24.

Źródło: Bank Pocztowy


Tagi: , , , , ,