Kredyty

Wypłata gotówki za pomocą kart VISA w bankomatach ING

poleć drukuj

ING Bank Śląski rozszerzył pilotaż bankomatów zbliżeniowych o transakcje kartami Visa. Teraz wypłatę zbliżeniową mogą zrealizować wszyscy klienci banku, posiadający kartę zbliżeniową Visa lub MasterCard.

ING Bank Śląski realizuje pilotaż bankomatów zbliżeniowych we współpracy z organizacjami płatniczymi Visa i MasterCard oraz producentem bankomatów, firmą NCR. Dzięki zastosowaniu w urządzeniach technologii zbliżeniowej, klienci będą mogli przeprowadzać transakcje wypłaty gotówki szybciej i wygodniej. To jedno z pierwszych tego typu przedsięwzięć na świecie.

Wypłata zbliżeniowa jest inicjowana przez zbliżenie karty do czytnika umieszczonego w obudowie urządzenia. W odróżnieniu od bezgotówkowych transakcji zbliżeniowych, wypłata z bankomatu jest potwierdzana kodem PIN niezależnie od wysokości transakcji.

Wypłat gotówki poprzez zbliżenie karty do czytnika bankomatu mogą dokonywać klienci ING Banku Śląskiego posługujący się kartami zbliżeniowymi Maestro i Debit MasterCard oraz Visa i Visa Business. Wypłata zbliżeniowa jest przeznaczona do szybkich wypłat, tzw. „fast cash”, obejmujących kwoty 50, 100 lub 200 zł.

Transakcja wypłaty zbliżeniowej została udostępniona w ramach pilotażu w dwóch bankomatach: w Katowicach przy ul. Sokolskiej 34 oraz w Warszawie na Placu Trzech Krzyży 10/14. 

Źródło: ING Bank Śląski


Tagi: , , , , ,