Kredyty

Karty zbliżeniowe ING Banku Śląskiego coraz bardziej popularne

poleć drukuj

ING Bank Śląski wydał ponad 1 milion kart zbliżeniowych oferowanych do konta osobistego dla klientów indywidualnych. Karty Visa payWave oraz Debit MasterCard PayPass® to hybrydowe karty płatnicze umożliwiające dokonywanie płatności zarówno zbliżeniowych, jak i tradycyjnych.

Karty zbliżeniowe cieszą się dużą popularnością na rynku, o czym świadczy nie tylko coraz większa liczba sklepów i punktów akceptujących takie płatności, ale również liczba wydanych kart i dokonanych transakcji zbliżeniowych. ING Bank Śląski jako jeden z pierwszych banków w 2009 roku wprowadził do oferty karty zbliżeniowe i do tej pory ich liczba przekroczyła 1 milion. Klienci doceniają wygodę, prostotę, a także bezpieczeństwo transakcji zbliżeniowych, podczas których nie podają karty sprzedawcy – powiedziała Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Departamentu Detalicznych Produktów Płatniczych i Kart w ING Banku Śląskim.

Karta płatnicza do konta osobistego w technologii zbliżeniowej pozwala na bezpieczne, wygodne i szybkie zakupy. W odróżnieniu od standardowych transakcji stykowych, transakcje zbliżeniowe nie wymagają włożenia karty z chipem do terminala lub przeciągnięcia paska magnetycznego. W przypadku transakcji zbliżeniowych do kwoty 50 zł nie jest wymagany numer PIN lub podpis. Kartą Debit MasterCard PayPass® dodatkowo można płacić zbliżeniowo powyżej 50 zł potwierdzając transakcję numerem PIN lub złożeniem podpisu.

Ponadto, karty zbliżeniowe posiadają wszystkie funkcjonalności karty płatniczej do rachunku i pozwalają na:

  • dokonywanie płatności bezgotówkowych w sposób tradycyjny,
  • wypłacanie gotówki w punktach handlowo-usługowych oznaczonych logo Cashback,
  • wypłacanie gotówki z bankomatów,
  • wpłacanie gotówki we wpłatomatach ING Banku Śląskiego,
  • zmianę PINu w bankomatach ING Banku Śląskiego,
  • sprawdzenie salda rachunku w bankomatach ING Banku Śląskiego.

Bank nie pobiera opłaty za wydanie karty. Miesięczna opłata za jej użytkowanie wynosi 0 zł jeżeli miesięczna wartość dokonanych przez klienta indywidualnego i rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wyniesie co najmniej 100 zł w danym cyklu rozliczeniowym. W przeciwnym wypadku pobierana jest opłata w wysokości 7 zł. Karty mają zasięg międzynarodowy.

ING Bank Śląski umieścił na kartach zbliżeniowych fotokopię obrazów wykonanych przez uznanego, polskiego artystę. Obrazy Grzegorza Sztwiertni pt. „Oko malarza” pochodzą z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING, która wspiera polską sztukę współczesną.

Klienci banku mogą również umieszczać na swoich kartach własne wizerunki. Moja Karta ING to oferta dla wszystkich, którzy chcą, aby ich karta była wyjątkowa i niepowtarzalna. Przygotowując własną kartę, klient ma do dyspozycji cały awers, na którym oprócz obrazka znajdzie się wyłącznie logo organizacji płatniczej oraz dane identyfikacyjne karty i jej właściciela. Wszystkie inne elementy zostały umieszczone na rewersie karty. Tworząc kartę klient może skorzystać z przygotowanej galerii gotowych wzorów lub wybrać dowolne zdjęcie z własnej kolekcji. Wydanie karty ze zdjęciem lub zmiana wizerunku na karcie kosztuje 15 zł. Aby zaprojektować Moja Kartę ING wystarczy wejść na stronę www.mojakarta.ingbank.pl.

Źródło: ING Bank Śląski


Tagi: , , , ,