Kredyty

Zmiany w opłatach i prowizjach w Polbanku EFG S.A.

poleć drukuj

W 2012 roku klienci aktywnie korzystający z produktów depozytowych Polbank EFG S.A. będą mogli liczyć na korzystniejsze warunki współpracy. Bank zmienia Tabelę Opłat i Prowizji dla klientów indywidualnych i klientów Bankowości Osobistej, aby premiować osoby aktywnie korzystające z kont i kart płatniczych. Zmiany wchodzą w życie 1 stycznia i 1 lutego 2012 roku.

 

Podstawowe zmiany w nowej Tabeli Opłat i Prowizji dotyczyć będą struktury opłat związanych z prowadzeniem Mistrzowskiego Konta Osobistego i rachunku dla młodzieży Ale!Konto. Sześciozłotowa opłata za prowadzenie MKO nie będzie teraz pobierana, jeśli średnie miesięczne saldo na rachunku wyniesie przynajmniej 1 000 zł. Dotychczas opłata była pobierana wszystkim klientom i zwracana aktywnym użytkownikom w kolejnym miesiącu. W przypadku Ale!Konta dwuzłotowa opłata nie będzie pobrana, jeśli średnie miesięczne saldo na rachunku wyniesie przynajmniej 100 zł.

W 2012r. zostanie rozszerzony wachlarz kart, które Polbank EFG S.A. będzie udostępniał klientom do rachunków. Obok VISA Electron, znajdzie się również MasterCard, która zostanie wyposażona w technologię PayPass, która umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych. Klienci będą mogli wybrać jedną z nich. Opłata za korzystanie z karty –
4 zł w przypadku posiadaczy Mistrzowskiego Konta Osobistego i 2 zł w przypadku nastoletnich posiadaczy Ale!Konta – będzie zwracana klientom aktywnie z niej korzystającym.

W przypadku Mistrzowskiego Konta Osobistego do zwrotu opłaty wystarczy 5 operacji bezgotówkowych kartą, a w przypadku Ale!Konta 2 operacje bezgotówkowe przy użyciu karty. Zmiany obejmą też klientów Bankowości Osobistej, którzy zwrot opłaty za prowadzenie rachunku będą mogli uzyskać po dokonaniu 5 operacji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 2 000 zł kartą płatniczą wydaną do rachunku (dotychczas były to 3 operacje na kwotę przynajmniej 1 500 zł). 

– Wprowadzane zmiany wynikają nie tylko z potrzeby dostosowania się do rynkowych trendów, ale też z potrzeby dalszego zacieśniania relacji z aktywnymi klientami. Osoby, które czynnie używają kliku produktów w jednym banku, powinny czerpać z tego faktu korzyści. – mówi Magdalena Markiewicz, Dyrektor do Spraw Produktów Depozytowych, Inwestycyjnych i Bankowości Osobistej w Polbank EFG S.A.

Polbank EFG S.A. będzie też zachęcał klientów do korzystania z nowoczesnych sposobów realizacji operacji bankowych. O ile zatem opłata za realizację przelewu zewnętrznego z rachunku typu ROR w oddziale wzrośnie z 4 do 7 zł, o tyle w przypadku realizacji tego typu przelewów przez Serwis Telefoniczny Polbank24 opłata wyniesie już 3 zł, a za pośrednictwem bankowości elektronicznej przelew pozostanie bezpłatny.

źródło:Polbank EFG


Tagi: , , ,