Kredyty

Jak wybrać ubezpieczyciela?

poleć drukuj

Wielu Polakom ubezpieczenia kojarzą się jedynie z przymusowym zakupem polis OC do samochodu. Jak się jednak okazuje, ubezpieczenie nie jest tylko przykrym i kosztownym obowiązkiem. Świadomość społeczeństwa dotycząca ubezpieczeń jest coraz większa. Z roku na rok chętniej odwiedzamy ubezpieczycieli i kupujemy polisy, które mogą okazać się zbawienne w przypadku nieprzewidzianych sytuacji. Nie zależnie od tego, jakie ubezpieczenie nas interesuje, zawsze stajemy przed tym samym dylematem – którą firmę wybrać?

Rynek ubezpieczeń w Polsce jest niezwykle szeroki. Dlatego pojedynczej osobie bardzo trudno dokładnie zapoznać się ze wszystkimi ofertami i wybrać tę najbardziej korzystną. Co więcej, ubezpieczyciel polecany przez naszych bliskich i znajomych wcale nie musi okazać się opcją odpowiednią dla nas. Wszystko bowiem zależy od naszych konkretnych potrzeb, które nie muszą być tożsame z potrzebami osoby polecającej. A to ma istotny wpływ na kształt i koszt polisy. Co zatem zrobić?

Porównywarki internetowe

Ciekawym pomysłem może być wykorzystanie porównywarek internetowych. Nie traktujmy ich jednak jako wyroczni, a jedynie narzędzie pozwalające na zorientowanie się w cenach. Ich obliczenia mogą być różne, toteż warto skonfrontować wyniki z poszczególnych porównywarek ubezpieczeniowych. Takie narzędzie znajdziemy na wielu stronach internetowych należących do firm z branży ubezpieczeń.

Multiagencja

W niemal każdym mieście znajdziemy choć kilka miejsc, które posiadają w swojej ofercie polisy różnych ubezpieczycieli. Takie miejsca najczęściej nazywa się multiagencjami. Odwiedzając przedstawiciela takiej firmy możemy mieć pewność, że dostaniemy co najmniej kilka ciekawych wariantów ubezpieczenia w satysfakcjonującej nas cenie. Często lepszej niż gdzie indziej. Dlaczego tak się dzieje?

Tego rodzaju firmy mają duże znaczenie dla poszczególnych ubezpieczycieli. Jako, że dostarczają dużą liczbę klientów, to mogą dość mocno negocjować wszelkie parametry polis. Wydaje się więc, że jest to bardzo korzystna możliwość. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrać firmę sprawdzoną i doświadczoną. Najlepiej z grona tych największych na rynku.

Jak widać, wybór ubezpieczyciela nie musi być trudny. Wystarczy zapoznać się z realiami rynku i podjąć proste decyzje. Pamiętajmy o tym, aby porównywać wszystkie zapisy polis, a nie tylko ich cenę. Bo często zdarza się, że w nieco niższej cenie otrzymamy o wiele mniej świadczeń. Warto skontaktować się z doświadczonymi agentami ubezpieczeniowymi, którzy wszystko wyjaśnią i sprawią, że ubezpieczenie przestanie być jedynie dodatkowym kosztem

Najlepszym wyborem dla większości klientów okaże się CUK!


Tagi: