Kredyty

Co robić po szkodzie?


Wypunktowane, ogólne informację jak należy postępować po szkodzie:

 

  • Zawsze na miejsce zdarzenia wzywaj Policję. Oświadczenie sprawcy, że ten przyznaję się do spowodowania wypadku nie jest 100% zabezpieczeniem, gdyż ten może się wyprzeć podpisanego oświadczenia. Wezwanie Policji powoduję spisanie protokołu ze zdarzenia, który może później być użyty jako jeden z dokumentów wykorzystanych potem do roszczenia o odszkodowanie.
  • Jeżeli nie było szkody osobowej (uszkodzenie samego pojazdu) to stosunkowo łatwo jest uzyskać odszkodowanie, dlatego nie ma większego sensu korzystać z firm pomagających odzyskać odszkodowanie.
  • Jeżeli osoba była sprawcą wypadku, to nie ma podstaw do roszczenia, dla tej osoby, o odszkodowanie z tytułu szkody osobowej. Co najwyżej jeżeli poszkodowany miał wykupioną polisę AC może odzyskać pieniądze na naprawę pojazdu (szczegóły w OWU wykupionej polisy).
  • Jeżeli osoba była poszkodowanym w wypadku i miała miejsce szkoda osobowa to osoba taka ma prawo do uzyskania odszkodowania z OC sprawcy zdarzenia.
  • Według statystyk wśród osób, które samodzielnie staraja się o uzyskanie odszkodowania w szkodzie osobowej 95% osób nie jest zadowolonych z uzyskanego przez siebię odszkodowania. Jest to spowodowane tym, że firmy ubezpieczeniowe wykorzystują niewiedzę osób oraz swoją pozycję do zaniżania odszkodowań.
  • Z długletniego doświadczenia wiemy, że dużo bardziej opłaca się Klientowi dochodzić roszczeń z firmą doradczą (np. Europejskim Centrum Odszkodowań), nawet jeżeli za usługi takich firm trzeba zapłacić odpowiedni procent od uzyskanego odszkodowania.
  • Pamiętaj, aby gromadzić wszelkie dokumenty związane z zaistniałym zdarzeniem, a w szczególności dokumentację medyczną z odbytych leczeń i wizyt u lekarza / w szpitalu. Należy również gromadzić wszelkie rachunki, faktury związane z leczeniem, lekarstwami, rehabilitacją po wypadku – dokumenty takie będą potem pomocne w uzyskaniu stosownego odszkodowania.
  • Jeżeli nie chcesz mieć zmartwień i proces likwidacji szkody skrócić do minimum czasy zgłość się do nas – uzyskujemy najwyższe odszkodowania na rynku.