Kredyty

Druga subskrypcja produktu strukturyzowanego Azymut 25 w Polbanku

poleć drukuj

Azymut 25 to produkt strukturyzowany, który pojawił się w ofercie Polbank EFG S.A. w czerwcu tego roku. W czasie pierwszej subskrypcji przystąpiło do niego 3 268 klientów, którzy łącznie zainwestowali środki o wartości bliskiej 91 mln zł. 19 lipca, w odpowiedzi na zainteresowanie klientów, Polbank EFG S.A. rozpoczyna II edycję Azymutu 25. Subskrypcja potrwa do 10 sierpnia 2012 r.

 

Azymut 25 oparty jest na indeksie WIG20 i przeznaczony dla osób poszukujących ponadprzeciętnego zysku, niedostępnego na standardowych lokatach. Podczas pierwszej subskrypcji produktu, która odbyła się w czerwcu, do inwestycji przystąpiło aż 3 268 klientów. Chcąc umożliwić kolejnym osobom skorzystanie z oferty, Polbank EFG S.A. rozpoczyna drugą edycję, która potrwa około trzech tygodni. Okres inwestycji wynosi 2 lata i zakończy się 20 sierpnia 2014 r.

– Azymut 25 spotkał się z zainteresowaniem klientów, a czerwcowa subskrypcja zakończyła się sukcesem. Według informacji przekazanych nam przez partnera ubezpieczeniowego TUnŻ Europa S.A., Polbank EFG został liderem pod względem wolumenu na pojedynczą subskrypcję. – mówi Tomasz Sobociński, Kierownik Biura Bankowości Osobistej i Funduszy Inwestycyjnych w Polbank EFG S.A

Wśród klientów Polbank EFG S.A., którzy zdecydowali się na pomnażanie swoich oszczędności w ramach produktu Azymut 25, kobiety stanowiły 55%, mężczyźni 45%, średnia kwota inwestycji wyniosła 28 tysięcy złotych, a średni wiek inwestora – 58 lat.

Konstrukcja produktu Azymut 25 oparta jest o indeks WIG20, który skupia największe spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wysokość zysku uzależniona jest od procentowej zmiany wartości indeksu WIG20 w dniu zakończenia inwestycji w stosunku do wartości indeksu na jej początku. Maksymalny zwrot z inwestycji może wynieść 25% w ciągu dwóch lat. Produkt oferuje gwarancję kapitału na poziomie 95%, a minimalna kwota inwestycji to 5 tysięcy złotych. Produkt jest oferowany w formie ubezpieczenia na życie i dożycie, dlatego osiągnięty zysk jest zwolniony z podatku od zysków kapitałowych. Za rozpoczęcie inwestycji nie jest pobierana opłata.

Źródło:Polbank EFG


Tagi: , , ,