Kredyty

Nowa subskrypcja lokaty inwestycyjnej w Banku BGŻ

poleć drukuj

W Banku BGŻ rozpoczęła się  subskrypcja rocznej Lokaty Inwestycyjnej Euro/Złoty. Potrwa ona do 1 sierpnia 2012 r.

Oprocentowanie uzależnione jest od zachowania kursu EUR/PLN w okresie od 2 sierpnia 2012 r. do 2 sierpnia 2013 r. Wartość kursu EUR/PLN z każdego wtorku będzie porównywana z wartością kursu z dnia 6 sierpnia 2012 r. i w przypadku gdy pozostanie w  przedziale +0,15  i –0,15 groszy, naliczone będzie oprocentowanie tygodniowe w wysokości 0,175 proc. Finalne oprocentowanie lokaty inwestycyjnej Euro/Złoty będzie tym wyższe, im więcej razy kurs znajdzie się w przedziale +/- 15 groszy.  Maksymalnie może to być nawet 9,1 proc. w skali roku. W przypadku gdy wartość złotego będzie ulegać dużym zmianom, Bank zapewnia 100-procentowy zwrot zainwestowanego kapitału. Wypłata odsetek nastąpi 2 sierpnia 2013 roku.

– Ze względu na spodziewane niskie tempo wzrostu gospodarczego w całej strefie euro czy też  nadal trudną kondycję finansów publicznych krajów dotkniętych kryzysem, w szczególności Hiszpanii czy Grecji,  spodziewamy się stabilizacji z tendencją do umiarkowanego wzrostu wartości kursu złotego wobec euro – powiedział Dariusz Winek, główny ekonomista BGŻ. Jeśli nasz scenariusz zrealizuje się, to klienci mogą liczyć na atrakcyjny zysk – dodał D. Winek.

–  Oferta jest szczególnie dobrym rozwiązaniem dla osób, które  nie mają dostępu do rynku walutowego  lub boją się ryzyka utraty kapitału związanego z bezpośrednim inwestowaniem w tym obszarze – powiedział Andrzej Budasz, dyrektor Departamentu Produktów i Usług Bankowości Detalicznej w Banku BGŻ.

Minimalna kwota lokaty to 4.000 zł. Lokata Inwestycyjna  dostępna jest we wszystkich, ponad 400, oddziałach  Banku.

Źródło: Bank BGŻ


Tagi: , , , , ,