Kredyty

ING Bank Śląski rozszerzył funkcje usługi WebService

poleć drukuj

ING Bank Śląski rozszerzył funkcje oferowane w ramach WebService, jednej z najnowocześniejszych usług na polskim rynku. Umożliwia ona bezpośrednią wymianę danych finansowych pomiędzy klientem a bankiem. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii, klienci korporacyjni ING Banku Śląskiego mogą teraz składać zlecenia przelewów wyłącznie z poziomu swoich systemów księgowych, bez konieczności logowania się do systemu bankowości internetowej.

Korzyści dla klientów korzystających z usługi WebService to przede wszystkim oszczędność czasu. Przekazywanie danych finansowych następuje szybciej, jednocześnie proces przetwarzania tych danych jest uproszczony dzięki stałemu dostępowi do dokumentów oraz wymianie danych w trybie online. To w znaczny sposób pozwala na zwiększenie wydajności procesów księgowych naszych klientów w ich firmach – powiedział Adam Walendziewski odpowiedzialny za bankowość elektroniczną dla klientów korporacyjnych w ING Banku Śląskim.

W ostatnim czasie rozbudowaliśmy funkcje oferowane w WebService, w tym o możliwość składania zleceń. Rozpoczęliśmy też prace z dostawcami programów finansowo-księgowych, dzięki czemu klienci będą mogli w prosty sposób połączyć się z usługą WebService oferowaną przez ING – dodał Adam Walendziewski.

Po rozszerzeniu usług dostępnych poprzez  WebService, klienci korporacyjni ING Banku Śląskiego mogą:

  • pobierać historię operacji na rachunkach,
  • pobierać wyciągi w wielu formatach,
  • pobierać dane dostępne w systemie ING BusinessOnLine m.in. raporty płatności masowych czy poleceń zapłaty,
  • inicjować przelewy: krajowe, walutowe, na rzecz US i ZUS,
  • wysyłać pozostałe zlecenia dostępne w systemie ING BusinessOnLine.

 

Autoryzacja zleceń może nastąpić na dwa sposoby: poprzez bankowość internetową lub za pomocą metod, w których zlecenia są potwierdzone podpisami po stronie klienta. W drugim wariancie przetwarzanie zleceń odbywa się automatycznie, bez konieczności logowania się do systemu internetowego. W tym przypadku, weryfikacja poprawności złożonych podpisów leży po stronie banku.

WebService to produkt oparty na następujących standardach wymiany danych, w tym w zakresie komunikacji, wykorzystywanych protokołów, bezpieczeństwa połączenia oraz formatów XML:

  • Simple Object Access Protocol (SOAP) – protokół wywoływania dostępu do danych,
  • Web Services Description Language (WSDL) – język opisujący używane protokoły i formaty,
  • ISO 20022 – Universal financial industry message scheme,
  • Rekomendację Zarządu Związku Banków Polskich w sprawie przyjęcia standardu wymiany danych finansowych pomiędzy klientem a bankiem oraz bankiem a klientem na rynku polskim z 4 września 2009 roku

 

Źródło: ING Bank Śląski


Tagi: , , , ,