Kredyty

Zmiana na stanowisku Głównego ekonomisty ING Banku Śląskiego

poleć drukuj

Rafał Benecki jest ekonomistą finansowym z ponad 10-letnim doświadczeniem zdobytym w dealing roomach banków, w których pracował. Specjalizuje się w prognozach makroekonomicznych, rekomendacjach z zakresu rynku walutowego i stopy procentowej. Zakres jego obowiązków obejmuje analizy gospodarki polskiej, rynków wschodzących oraz szeroko pojętego otoczenia polskiego rynku finansowego. W nowej roli odpowiada również za wsparcie procesu decyzyjnego zarządu.

Rafał Benecki jest absolwentem Queen Mary College na University of London oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Był także stypendystą rządu brytyjskiego w ramach programu Joseph Conrad. Jako ekonomista bankowy i strateg rynków finansowych pracuje od stycznia 2001 roku. Od 2004 r. kierował Biurem Analiz Makroekonomicznych w Banku Millennium. W 2005 r. dołączył do zespołu ING Banku Śląskiego. Rafał Benecki jest zdobywcą kilku nagród w konkursach prognoz organizowanych przez NBP i Rzeczpospolitą, Parkiet, Gazetę Bankową oraz Puls Biznesu.

Rafał Benecki na stanowisku Głównego ekonomisty ING Banku Śląskiego zastąpił Mateusza Szczurka, który w marcu 2011 r. awansował na stanowisko Głównego Ekonomisty ING na Europę Środkową i Wschodnią.


Tagi: , ,