Kredyty

Niższa opłata za zakup benzyny dzięki karcie debetowej Getin Banku

poleć drukuj

Getin Bank wprowadza kolejne innowacyjne rozwiązanie – kartę debetową, która pozwala na zakup benzyny w cenie 4,99 zł za litr. Produkt jest nowatorską odpowiedzią na obawy klientów wobec rosnącej ceny benzyny i wszechobecne zapowiedzi jej dalszych wzrostów.

W ostatnich miesiącach cena benzyny znacznie wzrosła, wynosi już średnio 5,84 zł za litr. Powoli zbliża się do niewyobrażalnego kiedyś poziomu 6 zł. Tymczasem eksperci prognozują, że ze względu na wyjątkowo niekorzystną sytuację na Bliskim Wschodzie oraz w USA, a także słabą pozycję polskiego złotego w stosunku do dolara, cena ta nadal będzie rosła.

W odpowiedzi na obawy kierowców w kwestii rosnących cen paliwa, Getin Bank wprowadził nowatorskie rozwiązanie, dzięki któremu jego klienci będą mogli kupić benzynę w gwarantowanej cenie 4,99 zł za litr*. To pierwsza tak daleko idąca propozycja na rynku. – Benefity oferowane do kont i kart to już rynkowy standard. Nasz bank, jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce zdecydował się na zagwarantowanie klientom stałej, niezależnej od zawirowań na światowych rynkach paliw, ceny najpopularniejszej benzyny – mówi Krzysztof Rosiński, Prezes Zarządu Getin Noble Banku.

Nowa karta debetowa Getin Banku to kolejna, po Getin Online i po pierwszej metalowej karcie kredytowej w Polsce, nowość której celem jest budowa długofalowych relacji z bankiem. – Umiejętność tworzenia innowacyjnych produktów to jeden z głównych czynników budujących przewagę konkurencyjną w nowoczesnej bankowości – twierdzi Krzysztof Rosiński. – Zabiegając o długofalowe relacje z klientami, instytucja finansowa powinna nie tylko potrafić wsłuchać się w ich głosy, lecz również posiadać zdolność do szybkiego wdrożenia produktów spełniających ich oczekiwania. Jako drugi największy polski bank, stawiamy sobie za cel, oferowanie klientom nowatorskich, a zarazem dostępnych i konkurencyjnych cenowo rozwiązań finansowych – dodaje Krzysztof Rosiński.

Od kwietnia posiadacze karty debetowej do Konta Uniwersalnego Plus w Getin Banku będą płacić tylko 4,99 zł za litr benzyny. Konsumenci mogą tankować na dowolnej stacji. Bank zwróci różnice pomiędzy stawką 4,99 zł, a średnią ceną paliwa Pb95 w danym miesiącu, opartą na niezależnym zestawieniu Polskiej Izby Paliw Płynnych publikowanym na stronie www.paliwa.pl. Zwrot obejmie maksymalnie 30 litrów paliwa w miesiącu. Użytkownik nie ponosi opłat z tytułu posiadania karty, pod warunkiem, że dokona transakcji bezgotówkowych poza stacjami benzynowymi na kwotę zaledwie 500 zł.

*Cena bazowa litra benzyny (4,99 zł) może ulec zmianie.

źródło: GETIN Bank


Tagi: , , ,