Kredyty

Najnowszy produkt GE Money Bank – dla kierowców

poleć drukuj

Najnowszy produkt GE Money Bank – karta kredytowa – dzięki której możesz zaoszczędzić np. przy tankowaniu paliwa.

Autokarta GE Money Banku jest konkurencyjna dla Motokarty Citibanku-BPu. Obydwie chcą przyciągnąć klientów.

Autokarta GE Money Banku to karta kredytowa VISA, która umożliwia klientom częściowy zwrot sumy transakcji dokonanych na stacjach benzynowych. Inną kartą kredytową, wydawaną przez bank z myślą o kierowcach, jest Motokarta Citibank-BP, której użytkownicy mogą liczyć na przywileje związane z programem BP Partnerclub.

Autokarta to nie karta paliwowa. Działanie obu produktów opiera się wprawdzie na transakcjach bezgotówkowych i ich głównym celem jest umożliwienie klientom oszczędności związanych z tankowaniem paliwa. Jednak różnica jest taka, że kartą GE Money Banku można, oprócz paliwa, dokonywać płatności w innych sklepach. Z kolei kartą paliwową zapłacimy na stacji za paliwo, akcesoria do aut i za pomoc serwisową. Karty paliwowe umożliwiają generowanie różnych raportów ułatwiających zarządzanie parkiem samochodowym firmy.

Motokarta to wspólna propozycja Citibanku oraz sieci stacji paliwowych BP. Kierowcy używający Motokarty nie mają zniżek przy tankowaniu paliwa, ale mogą liczyć na przywileje związane z programem BP Partnerclub. Płacąc w dowolnym miejscu na świecie, użytkownicy karty Citibanku zbierają punkty, która potem zamieniają na produkty dostępne na stacjach BP. Kierowcy otrzymują zniżki w ubezpieczeniu samochodu w Link4, a także mają możliwość tańszej prenumeraty niektórych czasopism motoryzacyjnych.

Wprowadzenie Autokarty na rynek poprzedzone było badaniami marketingowymi, jakie GE Money Bank zlecił firmie TNS AISA. Wynikało z nich, że 40% Polaków planuje kupić nowe auto w ciągu najbliższych dwóch lat, z czego prawie połowa planuje dokonać zakupu w ciągu roku.Dlatego koszty związane z utrzymaniem samochodu, w tym zakupu benzyny, stają się istotnym elementem domowego budżetu.
Posiadacz karty otrzyma 2,5-procentowy zwrot wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych na stacjach, jednak nie więcej niż 25 zł miesięcznie. Aby liczyć na taki zwrot, klient banku musiałby miesięcznie wydać na stacji benzynowej 1000 zł i zatankować ponad 222 litry benzyny (przyjmując jej cenę na poziomie 4,50 zł). Za samo wydanie karty klient nic nie płaci, ale uiszcza miesięczną składkę ubezpieczeniową w wysokości 4 zł. Po dwóch latach użytkowania Autokarty dochodzi jeszcze opłata roczna (85 zł).

Zniżki za transakcje bezgotówkowe są rozliczane na zasadzie pay back, co oznacza, że bank raz w miesiącu nalicza kwotę zwrotu za dokonane zakupy. Z Autokarty można korzystać na każdej stacji benzynowej, na której są terminale dla kart VISA.


Tagi: