Kredyty

Nowa lokata strukturyzowana w PKO Bank Polski

poleć drukuj

Oferta produktów inwestycyjnych w PKO Bank Polski została rozszerzona o 6-miesięczną lokatę strukturyzowaną opartą na kursie USD/PLN. Maksymalny zysk z lokaty może wynieść nawet 12 proc. w skali roku, przy pełnej ochronie zainwestowanego kapitału, w dniu zakończenia inwestycji. Produkt oferowany będzie w sześciu okresach subskrypcji w ciągu I półrocza 2012 roku. Ponadto klienci skorzystać mogą z oferty atrakcyjnych lokat terminowych oraz polisy oszczędnościowej.

 

Nowy produkt PKO Bank Polski jest produktem, opartym o znane aktywo, dającym zyski wyższe niż na standardowych lokatach, przy porównywalnie krótkim horyzoncie czasowym inwestycji. Minimalna wpłata wynosi 5 tys. zł. Pierwsza subskrypcja trwa od 16 stycznia do 10 lutego 2012 roku.

 

Wartość odsetek uzależniona jest od poziomu kursu USD/PLN:

 

  • klient otrzyma odsetki w wysokości 5-6 proc., za okres 6 miesięcy, czyli 10-12 proc. w skali roku, jeśli w dniu końcowej obserwacji kurs USD/PLN znajdzie się przedziale otwartym +/- 10-15 groszy od kursu początkowego
  • zysk wyniesie 2,25-3,25 proc., za okres 6 miesięcy, czyli 4,5-6,5 proc. w skali roku jeśli w dniu końcowej obserwacji kurs USD/PLN znajdzie się przedziale otwartym +/- 20-25 groszy od kursu początkowego
  • zysk wyniesie 1-2 proc., za okres 6 miesięcy, czyli 2-4 proc. w skali roku, jeśli w dniu końcowej obserwacji kurs USD/PLN znajdzie się przedziale otwartym +/- 30-35 groszy od kursu początkowego.

 

Ostateczne wartości będą podane po zakończeniu okresu danej subskrypcji. Ponadto środki w okresie subskrypcji są oprocentowane – 3 proc. w skali roku.

 

Klienci od 1 stycznia br mogą również skorzystać z lokat terminowych: 1-miesięcznej na nowe środki z oprocentowaniem 5,50 proc. w skali roku połączonej z reinwestycją w lokatę terminową 9-miesięczną Progresja. Można także skorzystać tylko z oferty 9-miesięcznej Progresji, której oprocentowanie sięga nawet do 9 proc. w ostatnim miesiącu trwania lokaty. Klienci mogą także dokonywać częściowych wypłat z lokaty, pod warunkiem, że po wypłacie zostanie utrzymane saldo minimalne w wysokości 1 tys. zł.

 

Od 16 stycznia do 29 lutego 2012 roku klientom PKO Banku Polskiego oferowana jest również 12-miesięczna polisa oszczędnościowa, która jest grupowym ubezpieczeniem na życie i dożycie z zyskiem w skali roku 4,05 proc. Dochód z polisy oszczędnościowej nie podlega opodatkowaniu zatem odpowiada on zyskowi z lokaty oprocentowanej 5,00 proc. w skali roku od dochodów kapitałowych. Okres oferowania polisy oszczędnościowej może ulec zmianie. Minimalna wpłata wynosi 5 tys. zł.

 

źródło:PKO Bank Polski


Tagi: , , ,