Kredyty

Trzymiesięczną lokatę w Idea Bank warto założyć osobiście w placówce banku

poleć drukuj

Idea Bank zachęca klientów do wizyty w swoich placówkach. Oferuje bardzo wysoko oprocentowaną lokatę trzymiesięczną. Można ją założyć tylko w oddziale.

 

Osoby, które przyjdą do oddziału Idea Banku otrzymają promocyjne oprocentowanie lokaty trzymiesięcznej. Wynosi ono 6,83% w skali roku, a odsetki są kapitalizowane codziennie. Dochód z odsetek nie jest opodatkowany. To obecnie najwyższe na rynku oprocentowanie depozytu kwartalnego. Dla porównania, oprocentowanie analogicznej lokaty zakładanej w Idea Banku przez internet wynosi obecnie 6%.

 

Aby założyć lokatę trzeba przyjść do placówki banku na umówione spotkanie z doradcą. – Zależy nam na tym, żeby klienci, którzy poświęcą swój czas na wizytę w banku byli obsługiwani tak, jak osoby korzystające z private bankingu. Doradca ma na nich czekać, a nie odwrotnie – wyjaśnia Michał Knitter, dyrektor departamentu produktów w Idea Banku. Aby umówić się na spotkanie trzeba wypełnić formularz znajdujący się na stronie albo zadzwonić na infolinię banku.

 

Pierwsze placówki Idea bank powstały w lipcu 2011 roku. Obecnie w polskich miastach jest ich 39 i są tworzone kolejne. – Nową ofertę depozytową wprowadziliśmy po to, żeby zachęcić klientów do osobistej wizyty w banku. Oddziały to nasza wizytówka. Zostały zaprojektowane z wykorzystaniem najnowszych trendów w architekturze wnętrz – mówi Michał Knitter. Zachęcając klientów do przyjścia do oddziału bank idzie za to pod prąd obecnym trendom w bankowości, zgodnie z którymi, oferta w placówkach – jeśli chodzi o oprocentowanie, ale też o opłaty – jest gorsza niż w internecie.

 

Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł, a maksymalna 12 500 zł. Jeden klient może otworzyć maksymalnie dwa depozyty.

 

Źródło: Bankier.pl


Tagi: , ,