Kredyty

Promocyjne oprocentowanie lokat w Idea Bank dla klientów firmowych

poleć drukuj

Do końca stycznia trwa promocyjna oferta w Idea Banku skierowana do przedsiębiorców. Każdy klient biznesowy, który otworzy konto firmowe, może założyć trzymiesięczną lokatę oprocentowaną na poziomie 12% w skali roku. A to oznacza, że nawet przy wysokiej inflacji firmowe oszczędności będą dobrze pracować.

Obecnie to najlepsza oferta na rynku. Odsetki na poziomie 12% to jednocześnie ponad dwa razy więcej niż wynosi średnie oprocentowanie nowych lokat dla firm – według NBP lokaty o terminie zapadalności od miesiąca do trzech miesięcy włącznie były w listopadzie ub.r. oprocentowane przeciętnie na poziomie 5,5% (najnowsze dane).

 

– Tak wysokiego oprocentowania lokat firmowych na rynku nie było od 11 lat – mówi Michał Knitter, dyrektor departamentu produktów w Idea Banku. Ostatni raz średnie ważone oprocentowanie istniejących depozytów założonych przez przedsiębiorstwa było dwucyfrowe w październiku 2001 roku – wskazują dane NBP. Średnie oprocentowanie na poziomie 12% było natomiast notowane ostatnio w czerwcu 2001 roku. Przypomnijmy, że podstawowa stopa NBP wynosiła wtedy 15,5% po obniżce z 17%, a inflacja 6,2%. – Dziś inflacja jest niższa niż w 2011 roku, ale i tak 4,6% to poziom, który powoduje, że niektóre lokaty założone przed rokiem przynoszą realną stratę – ocenia Michał Knitter. – Przedsiębiorca nie powinien do takiej straty dopuścić. Dlatego Idea Bank daje osobom prowadzącym własną działalność kolejne narzędzie do skutecznej walki z inflacją – podsumowuje.

Warunkiem skorzystania z 12% na lokacie trzymiesięcznej jest założenie rachunku firmowego w Idea Bank. Otwarcie takiego konta nie pociąga za sobą kosztów związanych z prowadzeniem rachunku, jednak będzie musiał spełnić jeden warunek. Aby móc jednocześnie korzystać m.in. z nieograniczonej liczby darmowych przelewów internetowych, wypłat z wszystkich bankomatów, darmowych wpłat gotówki w oddziałach, a także wysokiego oprocentowania lokaty, właściciel konta będzie musiał dokonywać w ciągu miesiąca przynajmniej pięciu płatności kartą, która do rachunku wydawana jest bezpłatnie. Jeśli liczba miesięcznych transakcji będzie mniejsza, to opłata za prowadzenie konta wyniesie 9,99 zł.

Odsetki od lokaty oprocentowanej na poziomie 12% kapitalizowane są codziennie. Taka konstrukcja pozwala do 30 marca korzystać z ulgi w podatku Belki. Najniższa kwota, jaką można ulokować na depozycie to 1000 zł, a najwyższa 5000 zł. Oferta obowiązuje do końca stycznia.

źródło: Idea Bank


Tagi: , , , ,