Kredyty

Roczna lokata strukturyzowana w Raiffeisen Bank Polska

poleć drukuj

Klienci Raiffeisen Bank Polska do 30 stycznia mogą zainwestować w roczną lokatę strukturyzowaną, przynoszącą dochód w przypadku osłabienia się szwajcarskiego franka wobec złotego. Lokata Inwestycyjna Odbierz Zyski Frankowi II przy pełnej ochronie kapitału w dniu jej zakończenia oferuje maksymalny zysk w wysokości 43 proc. w skali roku.

Premia zostanie naliczona, jeśli kurs CHF/PLN utrzyma się poniżej jego wartości początkowej przez cały okres trwania inwestycji oraz powyżej kursu początkowego zmniejszonego o 43 gr przez pierwsze pół roku i powyżej kursu początkowego zmniejszonego o 58 gr przez drugie półrocze. Obserwacja kursu złotego do franka prowadzona jest w sposób ciągły i jeśli znajdzie się on poza wyznaczonymi widełkami, inwestor otrzyma zwrot kapitału.

Lokata oferuje wypłatę dwóch kuponów o łącznej maksymalnej wartości 43 procent. Pierwszy kupon zostanie wypłacony po warunkiem, że kurs CHF/PLN spadnie przynajmniej o 13 gr ale nie więcej niż 43 gr. Kupon wyniesie 0,5 proc. za każdy grosz różnicy między kursem początkowym pomniejszonym o 13 gr a kursem po sześciu miesiącach. Drugi kupon będzie wypłacony, jeśli kurs po roku znajdzie się przynajmniej 23 gr ale nie więcej niż 58 gr poniżej obserwacji początkowej, a odsetki wyniosą 0,8 proc. za każdy grosz różnicy między kursem początkowym pomniejszonym o 23 gr i końcowym.

Minimalna wpłata na lokatę wynosi 5.000 zł.

źródło: prnews.pl


Tagi: , , , ,