Kredyty

Udoskonalona wersja strony internetowej Nordea Bank Polska

poleć drukuj

Nordea Bank Polska wdrożył nową wersję strony internetowej. Usprawniono nawigację i podkreślono możliwość kontaktu z bankiem. Wprowadzona nowa grafika jest spójna z wytycznymi Grupy Nordea.

Zmiany na stronie www.nordea.pl objęły całkowitą modernizację serwisu – począwszy od struktury informacji, sposobu prezentacji, poprzez ujednolicenie wizualizacji zgodnie z wytycznymi Grupy Nordea. Wzięto pod uwagę również dostosowanie serwisu do realiów rynku polskiego, wymogów banku oraz instytucji nadzoru bankowego w naszym kraju.Serwis przebudowany został tak, aby dotarcie do informacji o interesujących produktach było łatwiejsze dla użytkownika. Postawiono na uproszczenie struktury oraz odpowiednie pogrupowanie informacji.

Z mega menu łatwo można przejść na strony opisujące grupy produktów lub bezpośrednio do poszczególnych produktów. Na każdej podstronie opisującej wybrany produkt, znajdują się buttony kontaktowe, dzięki którym osoba zainteresowana może zostawić swój numer telefonu, a konsultant bankowy oddzwoni w ciągu 24h. Istnieje także możliwość kontaktu mailowego, w zależności od preferencji użytkownika serwisu.Niezależnie od buttonów kontaktowych, stworzono rozbudowaną stopkę. Na każdej podstronie znajduje się link do strony kontaktowej oraz mapy oddziałów i bankomatów.Stopka zawiera najważniejsze informacje oraz działy banku, takie jak biuro prasowe oraz informacje o banku i jego spółkach.

Projektując nową architekturę treści zadbano, by produkty były opisane w analogiczny sposób. Ułatwia to czytanie treści i szukanie potrzebnych informacji. Na stronach znalazły się także sekcje: „Materiały do pobrania” , z najważniejszymi dla danego produktu dokumentami oraz sekcja: „Może zainteresuje Cię także”, która zawiera linki do produktów potencjalnie interesujących dla odwiedzających daną stronę.Na podstawie analiz rezultatów wyszukiwania na poprzednim serwisie, najczęściej poszukiwane narzędzia umieszczono w najbardziej widocznych miejscach. Linki do nich zawarte zostały także w mega menu. Ciekawym uzupełnieniem są też porady, które zostały oznaczone kolorem zielonym.

Źródło: Nordea Bank Polska


Tagi: , ,