Kredyty

Zakładanie rachunku przez internet wkrótce możliwe w PKO BP

poleć drukuj

Mimo że większość banków umożliwia zakładanie rachunku przez internet, z tego dobrodziejstwa nie mogli dotychczas korzystać potencjalni klienci największego banku w Polsce – PKO BP. Jeszcze w tym roku sytuacja ulegnie zmianie.

 

Zakładanie konta bankowego przez internet to już niemal rynkowy standard. Procedura w większości banków jest podobna. Klient wypełnia wniosek na stronie internetowej danego banku, po czym oddzwania do niego konsultant, potwierdzając zawarte we wniosku informacje. Jednocześnie umawia klienta z kurierem, który dostarczy umowę o prowadzenie konta do domu. Kiedy podpisane dokumenty wrócą do banku, konto zostaje aktywowane, a bank wysyła do klienta kartę debetową.

Proces, choć trwa nieco dłużej niż otwieranie rachunku w placówce, jest wygodniejszy. Dotychczas z tego dobrodziejstwa nie mogły jednak korzystać osoby zainteresowane otworzeniem rachunku osobistego w największym banku w Polsce – PKO BP. Niedawno bank ruszył jednak z pilotażem usługi. Na razie otwieranie rachunku przez internet jest możliwe jedynie na terenie Warszawy i dotyczy Konta dla Młodych, PKO Konta za Zero i PKO Konta bez Granic. Do końca roku możliwość zdalnego zakładania konta ma już jednak funkcjonować na terenie całego kraju.

Wprowadzenie zdalnego otwierania ROR-ów przez PKO BP to kamień milowy w ofercie banku. Choć warto przy tym zauważyć, że w należącym do niego internetowym Inteligo taka usługa była dostępna od samego początku. To także ukłon w stronę młodszego, nowoczesnego pokolenia klientów, którzy coraz rzadziej korzystają z usług placówek. Zakładanie konta przez internet pozwoli PKO BP dotrzeć do nowej grupy odbiorców i łatwiej reagować na ruchy konkurencji.

Niektóre banki oferują jednak jeszcze bardziej innowacyjny proces otwierania konta za pomocą internetu. Tożsamość klienta weryfikowana jest przelewem przychodzącym z innego banku. Wystarczy złożyć wniosek przez internet, a wygenerowany automatycznie numer konta bankowego zasilić dowolną kwotą z innego banku (dane nadawcy przelewu i dane we wniosku muszą być identyczne). Jeśli dane się zgadzają, bank przesyła e-mailem umowę i wysyła kartę debetową. W tym przypadku nie jest nawet konieczna wizyta kuriera. Usługa pojawiła się na naszym rynku w ubiegłym roku i dziś oferują ją BOŚ, mBank, Alior Bank i Alior Sync oraz BGŻOptima. W PKO BP pewnie przyjdzie na nią jeszcze trochę zaczekać.

źródło: PKO Bank Polski


Tagi: , , , ,