Kredyty

Usługa e-Faktura w bankowości elektronicznej Banku Zachodniego WBK

poleć drukuj

Dzięki bankowości elektronicznej BZWBK24 rachunki i faktury od dostawców energii czy usług telekomunikacyjnych można płacić „na klik”, z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. To bardzo wygodny sposób na przeniesienie transakcji online, dzięki czemu można oszczędzić czas, pieniądze i jednocześnie chronić środowisko.

 

Jak to działa? Po podłączeniu do sieci należy aktywować usługę e-Faktura w bankowości elektronicznej Banku Zachodniego WBK – BZWBK24internet. Twój dostawca-uczestnik systemu będzie automatycznie przesyłać co miesiąc na Twój rachunek w Banku elektroniczne faktury, które będą czekać na Ciebie gotowe do zapłacenia „na klik”. Dzięki e-Fakturze można łatwiej zarządzać płatnościami i skuteczniej je kontrolować.

Ekologicznie i szybko z e-Fakturą

Korzystanie z elektronicznej faktury jako alternatywy dla tej papierowej pozwala zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne poprzez oszczędność papieru i energii oraz miejsca, które potrzebne jest na przechowywanie stert tradycyjnych faktur. Usługa ta pozwala także oszczędzić czas. Faktury i rachunki od różnych dostawców znajdują się w jednym miejscu – nie trzeba czekać na przesyłki pocztowe ani odszukiwać pojedynczych dokumentów w elektronicznych biurach obsługi klienta. Usługa pomaga też uniknąć problemów związanych z zagubieniem dokumentów czy przeoczeniem terminu płatności. Sprawdzając stan konta, robiąc zakupy online czy zakładając lokatę można przy okazji zobaczyć listę oczekujących faktur.

Firmy z e-Fakturą

Taki sposób płatności zyskuje na popularności, a wraz z nią rośnie lista wystawców faktur w systemie e-Faktura. Krajowa Izba Rozliczeniowa, autor projektu, cały czas prowadzi rozmowy z kolejnymi dostawcami usług. Obecnie są wśród nich m.in. P4 – operator sieci Play, ITI Neovision (telewizja „n”), ubezpieczyciel Link 4, Pekao Leasing, PGE Obrót, warszawska Akademia Leona Koźmińskiego, a niedawno do tego grona dołączyło przedsiębiorstwo wodociągowe Aquanet, obsługujące ponad 770 tys. mieszkańców Poznania i okolicznych gmin.

Źródło: BZWBK


Tagi: , , ,