Kredyty

Produkt oszczędnościowy BNP Paribas Banku i TUnŻ Warta

poleć drukuj

Do 15 czerwca tego roku potrwa subskrypcja na nowy produkt strukturyzowany BNP Paribas Banku. To już kolejny produkt oszczędnościowy pozwalający na uzyskanie premii zwolnionej z podatku od zysków kapitałowych oraz gwarantujący 100-procentową ochronę kapitału na koniec okresu ubezpieczenia.

Euro Stars to nowy produkt strukturyzowany w formie Grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie przygotowany we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie WARTA S.A. Produkt ten oparty jest o indeks BNP Paribas Flexible Star Managers (PLN Hedged), w skład którego wchodzą cztery znane, znajdujące się w czołówkach rankingów fundusze absolutnej stopy zwrotu: Carmignac Patrimoine, Standard Life Global Absolute Return Strategies Fund, ETHNA-AKTIV E i Mellon Global Real Return BNY.

– Strategia BNP Paribas Flexible Star Managers jest odpowiedzią na silne zmiany na rynku, które miały miejsce w ostatnich latach i ma ona na celu maksymalizowanie zysku przy z góry określonym poziomie ryzyka. Fundusze wchodzące w skład indeksu uzyskały w ostatnich 3 latach atrakcyjne stopy zwrotu, jak również odniosły sukces pozyskując nowe środki do puli aktywów – mówi Piotr Dąbrowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Oferty dla Klienta Indywidualnego w BNP Paribas Banku.

Klienci, którzy skorzystają z Euro Stars, mają z góry określoną na koniec okresu ubezpieczenia partycypację we wzroście indeksu na poziomie 150 proc., natomiast w przypadku jego spadku w stosunku do wartości początkowej – ochronę kapitału całości wpłaconych środków. Premia wypracowana przez ten produkt zwolniona jest z 19 proc. podatku od dochodów kapitałowych.

Oferta przeznaczona jest dla obecnych, jak i nowych klientów banku, którzy posiadają już lub założą w BNP Paribas Banku konto osobiste. Klienci mogą ulokować w Euro Stars nie mniej niż 3 tys. zł. Okres ubezpieczenia wynosi 30 miesięcy. Dodatkowo, w czasie trwania subskrypcji klienci mogą skorzystać z lokaty pomostowej oprocentowanej na poziomie 5 proc. w skali roku.

Sprzedaż w subskrypcji potrwa od 21 maja do 15 czerwca br. Produkt można nabyć we wszystkich 231 oddziałach detalicznych banku w Polsce.

Źródło: BNP Paribas Bank Polska SA


Tagi: , , , , ,