Kredyty

Bankowość mobilna ING Banku Śląskiego w systemie android

poleć drukuj

ING Bank Śląski udostępnił klientom aplikację bankowości mobilnej na system Android. ING BankMobile pozwala m.in. na dokonywanie przelewów, sprawdzenie historii transakcji, zastrzeżenie karty, odnalezienie najbliższego bankomatu, a także sprawdzenie w bezpieczny sposób stanu środków bez konieczności logowania się do systemu.

ING BankMobile umożliwia klientom banku dostęp do ich rachunków, oszczędności, lokat, kart kredytowych oraz kredytów i pożyczek. Aplikacja pozwala m.in. na wykonanie przelewów wewnętrznych i zdefiniowanych, sprawdzenie stanu rachunków bieżących i oszczędnościowych, historii transakcji kartą kredytową oraz informacji na temat zaciągniętych kredytów. ING BankMobile umożliwia także znalezienie najbliższego bankomatu i placówki, zastrzeżenie karty, a także skontaktowanie się z bankiem telefonicznie i przez e-mail.

Premiera aplikacji ING BankMobile miała miejsce na początku tego roku w wersji na iPhona. Jesteśmy szczęśliwi, że od dziś mogą z niej korzystać także posiadacze telefonów z Androidem, najpopularniejszym systemem mobilnym w Polsce. Jego użytkownicy to osoby bardzo wymagające i świadome czego należy oczekiwać od nowoczesnych i innowacyjnych aplikacji. Dlatego włożyliśmy mnóstwo pracy, aby
ING BankMobile działał na ich urządzeniach równie szybko i płynnie jak na iOS
– mówi Szymon Mitoraj, Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej.

Jesteśmy pewni, że użytkownicy systemu Android przyjmą ING BankMobile równie ciepło, jak posiadacze iPhonów. O sukcesie naszej aplikacji świadczy liczba 15 tysięcy ściągnięć w okresie 4 miesięcy oraz średnia ocena w App Store na poziomie 4,5 gwiazdki. ING BankMobile znalazło się także w gronie najlepszych polskich aplikacji mobilnych w konkursie Generation Mobile 2012 – dodaje Szymon Mitoraj.

Aplikacja ING Banku Śląskiego wyróżnia się dużym zakresem możliwości, innowacyjną nawigacją oraz wyjątkowym designem. Dzięki przejrzystemu i przyjaznemu interfejsowi ING BankMobile może być także wygodną alternatywą dla tradycyjnej wersji systemu ING BankOnLine.

Innowacyjną funkcją ING BankMobile jest graficzny wskaźnik poziomu środków. To nowatorskie rozwiązanie, pozwalające sprawdzić stan konta natychmiast po uruchomieniu aplikacji, bez konieczności logowania się do systemu. W formie wizualnej informuje on użytkownika o aktualnym saldzie, nie podając jednak wartości liczbowych. Użytkownik samodzielnie określa w aplikacji maksymalny poziom środków podawany przez wskaźnik, dzięki czemu tylko on wie, jaki jest faktyczny stan jego rachunku. Na przykład jeśli użytkownik ustawi w aplikacji maksymalną wysokość wskaźnika na poziomie 1000 zł, a aktualny stan środków na jego rachunku wynosi 500 zł, wskaźnik pokaże poziom 50%.

Aplikacja została przygotowana na telefony z systemem Android 2.0 i nowszym z minimalną rozdzielczością 320×480 oraz iPhone 3GS, 4 oraz 4S, czyli posiadające system operacyjny iOS 4.3 i nowszy.

Źródło: ING Bank Śląski


Tagi: , , , ,