Kredyty

Kredyt Bank poszerza ofertę o lokaty rentierskie

poleć drukuj

Kredyt Bank wprowadził do oferty lokaty rentierskie, z odsetkami wypłacanymi co miesiąc. Stałe oprocentowanie lokat wynosi 5,55% w skali roku i można je zakładać na 1, 2 lub 3 lata.

Lokaty rentierskie to unikalny na polskim rynku rodzaj depozytu, w którym odsetki są naliczane miesięcznie i od razu dostępne dla klienta. Oferta banku jest obecnie jedną z wyżej oprocentowanych na rynku.

– Zdajemy sobie sprawę, że mimo rosnącej skłonności społeczeństwa do oszczędzania, lokaty długoterminowe nie są tak popularne, jak te na krótkie terminy. Z danych NBP wynika, że 3,5% oszczędności Polaków stanowią depozyty długoterminowe, powyżej 1 roku. Standardowo odsetki z lokat są dostępne dla klienta po okresie zapadalności, natomiast w przypadku lokat rentierskich Kredyt Banku – co miesiąc. Mamy nadzieję, że ta przewaga w połączeniu z gwarantowanym, wysokim oprocentowaniem, przez cały okres trwania lokaty zachęcą do oszczędzania w Kredyt Banku, stąd nasza propozycja – powiedział Remigiusz Hołdys, Dyrektor Zarządzający Departamentem Marketingu w Kredyt Banku.

Minimalna kwota lokaty rentierskiej to 1000 zł, maksymalnej nie określono. W przypadku wycofania środków przed upływem umowy bank naliczy odsetki w wysokości 50% nominalnego oprocentowania depozytu.

Odsetki od lokat rentierskich Kredyt Banku wypłacane są co miesiąc i mogą być przelewane na ROR lub konto oszczędnościowe, wypłacane gotówką w kasie banku lub dopisywane do kapitału lokaty.

 – Lokaty rentierskie wzbogacają ofertę dla klientów korzystających w Kredyt Banku z Nowej Bankowości Osobistej Concerto. Stałe, wysokie oprocentowanie daje gwarancję pewnych zysków, co jest istotne przy spodziewanych spadkach stóp procentowych. Uważam, że Program Concerto z szeroką i konkurencyjną ofertą jest obecnie jedną z najlepszych na rynku w segmencie bankowości dla zamożnych klientów. – dodaje Hołdys.

Program Concerto jest ofertą dla klientów, którzy deklarują miesięczne wpływy na konto w wysokości 7 tys. zł lub dysponują aktywami w wysokości 200 tys. zł.

Nowej Bankowości Osobistej Concerto towarzyszy unikalna promocja z biletami na najlepsze tegoroczne wydarzenia muzyczne wykonawców polskich i zagranicznych. Lista koncertów jest dostępna w blisko 400 oddziałach banku w całej Polsce.

Źródło: Kredyt Bank


Tagi: , , , ,