Kredyty

Bank BGŻ promuje akcję „Stojak rowerowy w każdym mieście”

poleć drukuj

„Kocham rower” – takim znakiem został opatrzony każdy stojak rowerowy ufundowany przez Bank BGŻ. Projekt pod nazwą „Stojak rowerowy w każdym mieście” przeszedł już pierwszy etap, w którym zostało ufundowane 188 stojaków rowerowych w 138 miastach w całej Polsce.

Projekt ma za zadanie zachęcić mieszkańców miast, w których znajduje się placówka banku do promowania rekreacji rowerowej.  Te działania wynikają z misji społecznej odpowiedzialności Banku BGŻ. Propozycja rowerowego partnerstwa placówek Banku BGŻ spotkała  się z bardzo pozytywnym odbiorem lokalnych władz. 

– Dzięki wsparciu oferowanemu przez Bank BGŻ w naszym mieście pojawiło się 5 stojaków rowerowych opatrzonych hasłem „Kocham rower!”, które posłużą zarówno mieszkańcom jak i odwiedzającym nasze miasto turystom. – powiedział Maciej Nurzyński, dyrektor placówki w Łukowie.

Bank BGŻ jest sponsorem profesjonalnego kolarstwa oraz promuje sporty związane z rowerami. Bank zajmuje się również wspieraniem akcji, która ma na celu większą aktywność ruchową. Bank BGŻ zachęta aby częściej poruszać się rowerem, nawet w drodze do pracy. W tym celu pracownikom banku został udostępniony strzeżony parking rowerowy w Centrali oraz prysznice. Natomiast klienci mogą skorzystać ze stojaków rowerowych przy placówkach Banku. 

Projekt „Stojak rowerowy w każdym mieście” to kolejny krok w konsekwentnym zaangażowaniu rowerowym. Warto dodać, że stojaki opatrzone hasłem „Kocham rower” są estetyczne, funkcjonalne i zaprojektowane zgodnie ze standardami bezpieczeństwa.

Wszystkie podejmowane działania banku, odbiły się pozytywną reakcją rowerzystów, poruszających się rowerem po mieście. Na fan page’u „Kocham rower” użytkownicy facebooka podziękowali za tę rowerową  inicjatywę.

Projekt ma być kontynuowany również w tym roku.

źródło: Bank BGŻ


Tagi: ,