Kredyty

System mobilny ING Banku Śląskiego wyróżniony przez Generation Mobile 2012

poleć drukuj

ING BankMobile, aplikacja ING Banku Śląskiego na telefon iPhone, została wyróżniona przez jury konkursu Generation Mobile 2012. Celem konkursu  było nagrodzenie ciekawych polskich produkcji mobilnych na iOS, Android i Windows Phone 7. Do dziś aplikację ING BankMobile ściągnięto z App Store już ponad 13 tys. razy.

Wyniki konkursu zostały zaprezentowane podczas konferencji Generation Mobile w Warszawie. Aplikacja ING BankMobile znalazła się w gronie 5 najlepszych aplikacji mobilnych na system iOS. Jest to jedyna wyróżniona aplikacja bankowa. Jury doceniło m.in. błyskawiczny i intuicyjny dostęp do rachunków oraz graficzny wskaźnik stanu środków na rachunku, który w przybliżeniu informuje użytkownika o aktualnej wartości jego salda.

Do konkursu można było zgłaszać ciekawe polskie aplikacje mobilne na iOS, Android oraz Windows Phone 7. W sumie jury oceniło 140 programy, wyróżniając po 5 produkcji dla każdego z systemów mobilnych. Oceniając aplikacje brano pod uwagę pomysł, jakość wykonania, potencjał rozwojowy, funkcjonalność oraz oryginalność zastosowanych rozwiązań. Wśród pozostałych wyróżnionych aplikacji na system iOS były gra Jelly Defense, aplikacja Milky Way pozwalająca odbyć podróż po wirtualnym niebie, ScrumPad Pro służący do kompleksowego zarządzania projektami oraz Nokaut Skaner, umożliwiający skanowanie kodów kreskowych produktów i porównywanie ich cen w sklepach internetowych. W kapitule konkursu zasiedli eksperci polskiego rynku internetowego i mobilnego.

Przypomnijmy, że  ING BankMobile pozwala m.in. na wykonanie przelewów wewnętrznych i zdefiniowanych, sprawdzenie stanu rachunków bieżących i oszczędnościowych, historii transakcji kartą kredytową oraz informacji na temat zaciągniętych kredytów. Aplikacja umożliwia także znalezienie najbliższego bankomatu i placówki, zastrzeżenie karty, a także skontaktowanie się z bankiem telefonicznie i przez e-mail. Dzięki wersji demo, każdy posiadacz iPhone może sprawdzić funkcjonalność części transakcyjnej.

Graficzny wskaźnik poziomu środków to nowatorskie rozwiązanie, pozwalające sprawdzić stan konta natychmiast po uruchomieniu aplikacji, bez konieczności logowania się do systemu. W formie wizualnej informuje on użytkownika o aktualnym saldzie, nie podając jednak wartości liczbowych. Użytkownik samodzielnie określa w aplikacji maksymalny poziom środków podawany przez wskaźnik, dzięki czemu tylko on wie, jaki jest faktyczny stan jego rachunku. Na przykład jeśli użytkownik ustawi w aplikacji maksymalną wysokość wskaźnika na poziomie 1000 zł, a aktualny stan środków na jego rachunku wynosi 500 zł, wskaźnik pokaże poziom 50%.

Aplikacja wspiera telefony: iPhone 3GS, 4 oraz 4S, czyli posiadające system operacyjny iOS 4.3 i nowszy. Warunkiem korzystania z ING BankMobile jest posiadanie aktywnego konta ING BankOnLine. Instrukcje jak zainstalować ING BankMobile na iPhone znajdują się na stronie ING Banku Śląskiego.

Źródło: ING Bank Śląski


Tagi: , , , ,