Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/home/leonis/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/uploads) is not within the allowed path(s): (/home/webrange/domains/leonis.pl:/tmp:/var/tmp:/home/webrange/.tmp:/home/webrange/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki/tls/certs) in /home/webrange/domains/leonis.pl/public_html/wp-content/plugins/wpmu-dev-seo/wds-files/wds-sitemaps/wds-sitemaps.php on line 460
Polscy internauci zaciągają kredyty | Kredyty - Leonis

Kredyty

Serwis partnerski: leonisdirect.pl

Polscy internauci zaciągają kredyty

poleć drukuj
51% pełnoletnich internautów w Polsce posiada co najmniej jeden produkt kredytowy, a 61% korzysta z obsługi internetowej swojego konta bankowego, wynika z opracowanego przez Gemius SA raportu "Plany finansowe internautów 2007".
 
W ubiegłym roku, odsetek osób posiadających przynajmniej jeden produkt kredytowy wynosił 45%. Posiadanie karty kredytowej deklaruje 33% respondentów- w ubiegłym roku 28% badanych.

Jak wynika z raportu, 13% dorosłych internautów jest obciążonych kredytem gotówkowym, a co dziesiąty badany posiada kredyt hipoteczny. Natomiast 16% respondentów planuje w ciągu najbliższego pół roku zaciągnąć kredyt lub wykupić kartę kredytową.

Wśród sposobów inwestowania pieniędzy największą popularnością cieszą się fundusze inwestycyjne- ich zakup w zbliżającym się półroczu planuje 15% respondentów- w ubiegłym roku o takich planach mówiło 13% badanych.

¬ródło: Gemius SA, "Plany finansowe internautów 2007"Zwiększył się także odsetek osób korzystających z internetowej obsługi konta bankowego z 58% do 63%. Według tegorocznego badania z tej możliwości korzystają częściej mężczyźni, osoby z większych miast i w wieku 25-34 lata.

Badanie zrealizowano za pomocą ankiet emitowanych na witrynach internetowych w dniach 3-16 września 2007. Raport opracowano na podstawie 7244 wypełnionych kwestionariuszy. 


Tagi: