Kredyty

Duże zainteresowanie Kantorem Walutowym Alior Banku

poleć drukuj

Kantor Walutowy online Alior Banku obsłużył w pierwszym miesiącu działalności blisko 8 000 klientów indywidualnych i biznesowych. Łączna wartość transakcji wyniosła 56 mln PLN, a najczęściej wymienianymi walutami były euro i dolar amerykański.

Kantor Walutowy online (www.kantor.aliorbank.pl) Alior Banku wystartował 23 lipca i od tamtego czasu pozyskał blisko 8 tys. klientów indywidualnych i biznesowych, w tym głównie osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Wśród klientów indywidualnych Bank zanotował też duże zainteresowanie wymianą walut po korzystnym kursie ze strony polskich obywateli przebywających za granicą – około 11% logowań do systemu nastąpiło spoza Polski.

– Wyniki Kantoru Walutowego są obiecujące i przekroczyły nasze oczekiwania. To, co moim zdaniem wyróżnia nasz produkt i decyduje o jego innowacyjności oraz tak dużym powodzeniu wśród klientów, to dostępność 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu oraz atrakcyjne, w stosunku do oferowanych na rynku, kursy walutowe – powiedział Tomasz Wróblewski, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ryzykiem w Alior Banku. – Na tym jednak nie koniec – cały czas pracujemy nad rozwiązaniami, dzięki którym Kantor Walutowy będzie oferował dodatkowe funkcjonalności – podkreślił Tomasz Wróblewski.

W sumie przez miesiąc stronę www.kantor.aliorbank.pl odwiedziło 150 tys. unikalnych użytkowników, złożono 2,8 tys. zleceń i zawarto 12,2 tys. transakcji. Łączny obrót walutami osiągnął wartość 56 mln PLN, a najwyższy dzienny obrót wyniósł 5 mln PLN. Średnia wartość zrealizowanej transakcji to blisko 4 600 PLN, a najwięcej klienci jednorazowo wymienili 25 tys. waluty (czyli tyle, ile wynosi systemowy limit). Spośród 13 walut, które można wymieniać w Kantorze Walutowym w czasie rzeczywistym, najczęściej handlowano euro i dolarem amerykańskim.

Sporym zainteresowaniem cieszy się również bezpłatna karta debetowa wyposażona w technologię MasterCard® PayPassTM, dzięki której klienci mogą robić zakupy w Internecie,  płacić zbliżeniowo podczas zagranicznych wyjazdów oraz wypłacać gotówkę z rachunku w danej walucie bez dodatkowych kosztów przewalutowania. W sumie do tej pory wydano 900 takich kart.

Klienci Kantoru Walutowego online mogą za darmo przelać wymienione środki na dowolny rachunek w kraju lub za granicą a także wypłacić je w gotówce w jednym z ponad 200 oddziałów Alior Banku. Inne unikalne funkcjonalności tego produktu to możliwość składania zleceń na zakup lub sprzedaż waluty, w których transakcja jest zawierana automatycznie zgodnie z warunkami zdefiniowanymi przez klienta, bez konieczności żmudnego śledzenia aktualnych notowań walutowych. Środki wymieniane za pośrednictwem Kantoru Walutowego Alior Banku są objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.

Źródło: Alior Bank


Tagi: , , , ,