Kredyty

Nowy lider w bankowości

poleć drukuj

Bank Pekao SA stał się liderem bankowości w Polsce i największym bankiem w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem kapitalizacji.

Nowy Bank jest największym bankiem w Polsce pod względem aktywów, kredytów, depozytów i produktów inwestycyjnych. Bank Pekao SA świadczy usługi dla ponad 5 milionów klientów indywidualnych, ponad 300 tysięcy małych i średnich firm i 15 000 klientów z grupy dużych firm. Klienci mają do dyspozycji ponad 1000 oddziałów i ponad 3000 bankomatów wolnych od prowizji w całym kraju. Klienci Pekao mogą oprócz tego korzystać bez płacenia prowizji z sieci 13000 bankomatów w Europie.

-Chcielibyśmy serdecznie powitać wszystkich nowych klientów, którzy dołączą do Pekao – mówi Jan Krzysztof Bielecki, Prezes Zarządu Banku Pekao SA. – Zwiększona skala pozwala nam na tworzenie dodatkowej wartości dla klientów, pracowników, inwestorów i akcjonariuszy.

-Chciałbym podziękować wszystkim naszym pracownikom za ich zaangażowanie w trakcie procesu integracji – powiedział Luigi Lovaglio, I Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający. -Jestem pewien, że ich zapał pozwoli nam na świadczenie naszym klientom usług o jeszcze wyższym standardzie.”

Od dzisiaj Bank Pekao oferuje swoim klientom siłę połączonych organizacji. Wszyscy byli klienci BPH mają dostęp do całej oferty Banku Pekao. Po zakończonej sukcesem zmianie oznakowania 285 byłych placówek BPH, które miało miejsce w ten weekend, klienci mogą korzystać w tych placówkach z tych samych produktów i usług, co przedtem i na takich samych warunkach.

Bank Pekao SA wzmocni swoją pozycję w kredytach hipotecznych i produktach konsumenckich ze specjalnie dostosowaną ofertą zaspokajającą wszelkie potrzeby mieszkaniowe (Eurokonto Hipoteczne Plus „Rodzina na swoim”) i z przyspieszonym procesem przyznawania kredytów.

Bank Pekao zaoferuje dedykowaną platformę bankowości dla małych i średnich firm z szerokim katalogiem produktów kredytowych i inwestycyjnych, co pozwoli utrzymać czołową pozycję w sektorze MSP.

Bank Pekao jest największym bankiem dla klienta korporacyjnego z kompleksową innowacyjną ofertą łączącą bankowość korporacyjną, inwestycyjną i rynków. Bank wprowadza specjalizację pionową pozwalającą koncentrować się na obsłudze dużych klientów korporacyjnych, z szeroką siecią Centrów Obsługi dla średnich firm, i zespołami Obsługi Klienta dysponującymi doradcami i specjalistami produktowymi.

Dzisiaj Bank Pekao SA rozpoczyna kampanię promującą nowy wizerunek. Jest to największa kampania w historii banku, zarówno pod względem skali, jak i budżetu. Kampania dotrze do klientów poprzez najważniejsze media (TV, prasę, internet i outdoor). Kampania będzie trwała do końca 2007 roku.

W styczniu rozpocznie się proces migracji oddziałów na platformę informatyczną Pekao. Oddziały będą przenoszone stopniowo, jeden po drugim. Klienci zachowają swoje produkty i niezmienione warunki również po zakończeniu tego procesu.


Tagi: