Kredyty

Bank BPH uprościł proces zakładania rachunków firmowych

poleć drukuj

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą teraz otworzyć rachunek firmowy w Banku BPH na podstawie dowodu osobistego, bez potrzeby dostarczania papierowych dokumentów o nadaniu numerów REGON i NIP.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, bank odstąpił od konieczności dostarczania dokumentów potwierdzających nadanie numeru REGON i numeru NIP w sytuacji, gdy istnieje możliwość wyszukania tych danych w serwisach internetowych właściwych rejestrów. Ułatwienia dotyczą zarówno Klientów prowadzących działalność gospodarczą, jak i nowo zakładanych firm.

– Dotychczas osoba prowadząca działalność gospodarczą, która chciała założyć konto w banku, musiała uzbroić się nie tylko w cierpliwość, ale również w plik dokumentów. Dziś doradca Banku BPH w chwili zakładania rachunku poprosi klienta o dowód osobisty. Dla przedsiębiorców szczególnie istotna jest możliwość prostego i szybkiego założenia rachunku bankowego. Jasne i nieskomplikowane zasady, które wdrażamy, pozwolą im zaoszczędzić cenny czas – mówi Jerzy Zań, dyrektor zarządzający Obszarem Bankowości Transakcyjnej w Banku BPH.

Uproszczenie procesu zakładania rachunków bankowych to kolejny krok Banku BPH w kierunku usprawnienia obsługi klientów biznesowych. Wprowadzone modyfikacje znacznie skrócą czas procesu zakładania rachunków bankowych. Uproszczenie dotyczy sytuacji standardowych, zaś w szczególnych przypadkach (na przykład jeśli Klient prowadzi działalność koncesjonowaną) bank może poprosić o dodatkowe dokumenty.

źródło: Bank BPH


Tagi: , , , , ,