Kredyty

ING Bank Śląski jednym z najlepszych pracodawców w Polsce

poleć drukuj

ING Bank Śląski po raz trzeci został wyróżniony przez Corporate Research Foundation (CRF) międzynarodowym znakiem Top Employers, który certyfikuje organizacje według międzynarodowych standardów w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Wyniki badania pokazują, że ING Bank Śląski oferuje swoim pracownikom wyjątkowe warunki pracy.

Certyfikat Top Employers Polska 2012 przyznano tylko tym organizacjom, które spełniły surowe kryteria badania. Wyniki wskazują, że ING Bank Śląski S.A. to jeden z najlepszych pracodawców w Polsce. Bank osiągnął szczególnie wysokie oceny w takich dziedzinach jak świadczenia dodatkowe i warunki pracy, rozwój kariery zawodowej oraz kultura organizacyjna firmy.

W ING Banku Śląskim przyjęliśmy założenie, że rozwijamy kompetencje naszych pracowników przez wyzwania, projekty i pracę menedżera z pracownikiem, a nie tylko przez szkolenia. Przykładem takiego podejścia są staże rozwojowe. Pracownicy, po przejściu procesu rekrutacji i uzyskaniu zgody bezpośredniego przełożonego, biorą udział w projektach trwających do trzech miesięcy. Dodatkowo, w ramach mini-staży, pracownicy mają możliwość pracować poza swoim obszarem, co pozwala na poznanie pracy w innych jednostkach banku” – powiedziała Grażyna Sobota, dyrektor banku odpowiedzialna za obszar HR.

Badanie prowadzone przez Corporate Research Foundation określa, w jakim stopniu firma stwarza pracownikom warunki sprzyjające zaangażowaniu w pracę i rozwojowi zawodowemu oraz czy potrafi przyciągać, a potem utrzymać w organizacji kluczowe talenty.

W identyfikacji polskich Top Employers badane były elementy zarządzania zasobami ludzkimi: wynagrodzenia i benefity, szkolenia, rozwój kariery zawodowej, warunki pracy oraz kultura organizacyjna firmy. Na podstawie badania danych, CRF przyznaje pracodawcom tzw. gwiazdkowe uznanie – do maksymalnie pięciu gwiazdek w każdej z kategorii. Im lepsze wyniki otrzyma organizacja w każdej z kategorii, tym więcej gwiazdek otrzymuje. Aby zdobyć Znak Jakości Top Employers, każdy uczestnik badania musi uzyskać co najmniej sześćdziesiąt procent w każdej z kategorii. Certyfikat Top Employers jest przyznawany wyłącznie organizacjom spełniającym najwyższe standardy w dziedzinie HRM.

To już trzecia edycja badania przeprowadzonego w Polsce. Od 1991 roku w projektach Top Employers udział wzięło ponad 2500 czołowych organizacji na całym świecie. Projekty Top Employers są organizowane w 12 krajach w Europie, Afryce i Azji. W ubiegłym roku nagrody otrzymało 20 firm. W tym roku do procesu certyfikacji przystąpiły 32 organizacje.

Źródło: ING Bank Śląski


Tagi: , , , , ,