Kredyty

Jak dopasować ubezpieczenie na życie dla swojej rodziny?

poleć drukuj

money-2724248_960_720

Zanim wybierzemy konkretny produkt oferowany przez firmę ubezpieczeniową, warto dobrze zastanowić się i określić potrzeby swoje oraz swoich najbliższych. Warto również pamiętać, że ostateczną decyzję na temat rodzaju ubezpieczenia podejmujemy my, a nie agent pracujący w firmie. Dlatego też należy rozważyć i porównać oferty ubezpieczycieli, aby wybrać najkorzystniejszą z nich.

Jaką polisę na życie wybrać, aby nie przepłacać? Wybieraj świadomie!

Założyłeś i powiększyłeś rodzinę, więc teraz wreszcie możesz żyć spokojnie? Tego niestety nie możesz być pewien – nigdy nie wiesz, co przyniesie los. Wypadek przy pracy, kontuzja podczas uprawiania sportu, zdarzenie losowe – dobrym pomysłem w tym przypadku jest zadbanie o najbliższe osoby i wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego, na przykład dla żony. Na wypadek jej choroby, która może uczynić ją osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji, otrzymasz pieniądze niezbędne na zakup dla niej leków i na rekonwalescencję. Środki te będą również zabezpieczeniem budżetu domowego, gdy na skutek choroby żona nie będzie mogła podjąć pracy. Mając dodatkowe pieniądze, wszystkie swoje wysiłki będziecie mogli skupić na walce o jej powrót do zdrowia.

Starość może być pogodna. Zabezpiecz swoich rodziców

Dobre ubezpieczenie na życie na solidnych warunkach przyda się również Twoim starszym rodzicom. Wraz z wiekiem człowiek jest bardziej narażony na ciężkie, przewlekłe choroby, a rekonwalescencja jest długim i żmudnym procesem. Dodajmy – kosztownym. Niskie emerytury często nie pozwalają na wynajęcie rehabilitanta czy logopedy, który pozwala powrócić do sprawności po wylewie czy udarze. Polisa na życie pozwala w krótkim czasie pozyskać środki potrzebne na dobrej jakości żywność, leki i rehabilitację. Ułatwia również życie drugiemu z rodziców i odciąża go przynajmniej od części zmartwień.

Zadbaj o dobrą przyszłość Twojego dziecka

Jesteś szczęśliwym rodzicem i – jak każdy – pragniesz dla swojej pociechy wszystkiego, co najlepsze? Zacznij myśleć perspektywicznie i co najmniej kilka lat do przodu. Ubezpieczenie tego typu pozwala gromadzić kapitał na przyszłość dziecka. Możesz inwestować z myślą o dowolnym celu. Uzbierane pieniądze będą jak znalazł, gdy dziecko będzie chciało studiować na przykład w innym mieście lub za granicą albo zechce kupić pierwsze w swoim życiu mieszkanie. Systematyczne odkładanie stałych kwot pozwoli osiągnąć ten cel i ułatwić start pociechy w dorosłość. Może również wesprzeć je w sytuacji, gdy z powodu nieprzewidzianych zdarzeń lub choroby zabraknie Cię w jego życiu. Wtedy dziecko może otrzymać wypłatę w wysokości nawet 1 000 000 złotych.


Tagi: