Kredyty

Dotacja dla firmy otwierającej konto w Idea Banku

poleć drukuj

Przedsiębiorca, który otworzy konto w Idea Banku, może otrzymać 1000 zł dotacji. Z pieniędzy może sfinansować usługi księgowe, faktoring oraz opłatę za udzielnie kredytu.

Pierwszym krokiem do otrzymania dotacji jest założenie rachunku firmowego w Idea Banku – przedsiębiorca może wybrać konto „Firma to ja” i korzystać z niego bez żadnych opłat. Wraz z otwarciem konta otrzyma prawo do wykorzystania 1000 zł na wybrane usługi Grupy Idea Banku.

– Wybraliśmy księgowość i faktoring, aby zachęcić firmy, które nie korzystały dotąd z takich rozwiązań, do przetestowania ich za darmo – mówi Michał Knitter, dyrektor departamentu produktów w Idea Banku. Z dotacji można też sfinansować część kosztów związanych z zaciągnięciem kredytu obrotowego, czyli podstawowego narzędzia finansowania działalności gospodarczej, po jakie sięgają przedsiębiorcy. Co ważne, bank nie uzależnia przyznania dotacji od czasu korzystania z konta – przedsiębiorca sam decyduje, jak długo chce to robić.

1000 zł dotacji można przeznaczyć na pokrycie kosztu prowizji od limitu faktoringowego, kosztu prowizji od przyznania kredytu obrotowego albo opłaty za abonament księgowy. W praktyce oznacza to na przykład, że przedsiębiorca może otrzymać za darmo limit faktoringowy na kwotę 10.000 zł na trzy miesiące lub przez pół roku korzystać z darmowej obsługi księgowej w wersji podstawowej. Po wykorzystaniu limitu 1000 zł może z tych usług zrezygnować.

Aby otrzymać dotację, przedsiębiorca musi w ciągu miesiąca od otwarcia konta zawrzeć umowę o świadczenie wybranych przez siebie usług. Pieniądze wypłacane są na podstawie przedstawionych faktur (w przypadku faktoringu i usług księgowych) lub umowy kredytowej. Przedsiębiorca może wykorzystać dotację w ciągu 12 miesięcy od założenia rachunku.

Rachunek można otworzyć przez internet lub w dowolnej placówce Idea Banku.

Źródło: Idea Bank


Tagi: , , , ,