Kredyty

Nowa lokata terminowa z produktami inwestycyjnymi w Alior Banku

poleć drukuj
Alior Bank wprowadził do swojej oferty nową lokatę terminową połączoną z produktami inwestycyjnymi. Zaproponowane rozwiązanie gwarantuje klientom wysokie, stałe oprocentowanie na lokacie oraz możliwość osiągnięcia dodatkowych, ponadprzeciętnych zysków dzięki produktowi inwestycyjnemu. Oferta skierowana jest dla osób, które poszukują atrakcyjnego sposobu ulokowania nadwyżek finansowych.

Klienci mają możliwość wybrania jednej z dwóch lokat: 4-miesięcznej oprocentowanej
na 7% w skali roku, lub 10-miesięcznej oprocentowanej na 5,15% w skali roku. Połowa środków trafia na lokatę, a połowa zostaje zainwestowana w wybrany produkt inwestycyjny dopasowany do oczekiwań i preferencji klienta. Takie połączenie gwarantuje pewną stopę zwrotu, oferując jednocześnie szansę na większy zysk.

Minimalna kwota inwestycji wynosi 2000 zł (1000 zł trafia na lokatę, 1000 zł jest inwestowane w wybrany produkt), a maksymalna jest określana każdorazowo w zależności od wybranego produktu inwestycyjnego.

Klienci mogą wybierać spośród trzech rodzajów produktów inwestycyjnych:

  • fundusze inwestycyjne o różnym poziomie ryzyka – kilkadziesiąt strategii inwestycyjnych (w tym fundusze obligacji, akcji i mieszane), dostęp do szerokiej oferty zagranicznych funduszy, duża płynność inwestycji, minimalna kwota inwestycji: 1000 zł,
  • produkty strukturyzowane z ochroną kapitału w dniu zakończenia – możliwość inwestycji w różne aktywa, takie jak np. złoto, ropa, kursy walut, indeksy giełdowe, minimalna kwota inwestycji: 3000 zł,
  • ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym – długi horyzont inwestycji (min. 5 lat), składka jednorazowa lub regularna, minimalna kwota inwestycji: 5000 zł przy składce jednorazowej i 150 zł w przypadku składki regularnej.
  • Poszczególne produkty różnią się od siebie poziomem ryzyka oraz minimalną kwotą inwestycji. Dzięki stworzeniu szerokiego wachlarza dostępnych opcji, ofertę można tak skonstruować, by najlepiej odpowiadała indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom klientów. Klienci mogą także skorzystać z dostępnego w Systemie Bankowości Internetowej narzędzia służącego do badania tzw. profilu inwestycyjnego. Narzędzie to pozwala całościowo spojrzeć na strukturę posiadanych aktywów i wybrać optymalne dla siebie rozwiązania inwestycyjne. Klient otrzymuje m.in. informację, jaką wzorcową strukturę aktywów proponuje mu Alior Bank oraz szczegółowe informacje o sugerowanych produktach.

    Aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania lokaty, należy do 31 sierpnia br. dokonać zakupu jednego z oferowanych produktów inwestycyjnych. Lokatę można otworzyć w jednym z 209 oddziałów Alior Banku na terenie całego kraju.

Źródło: Alior Bank


Tagi: , , , , ,