Kredyty

BNP Paribas sponsoruje piknik rodzinny „Tornister pełen Uśmiechów”

poleć drukuj

1 września, w Przemyślu odbędzie się piknik rodzinny, podczas którego nastąpi finał akcji charytatywnej „Tornister pełen Uśmiechów”, zorganizowanej przez Caritas Polska. Partnerem akcji i sponsorem pikniku jest BNP Paribas Bank Polska SA.

Celem kampanii, która trwa od 15 sierpnia do 2 września, jest zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci w całej Polsce. Kampanię można wesprzeć wysyłając SMS lub wpłacając pieniądze na konto Caritas Polska z dopiskiem nazwy akcji. Z pozyskanych w wyniku ogólnopolskiej zbiórki funduszy Caritas zakupi tornistry, a te zostaną następnie zapełnione artykułami szkolnymi, których zbiórka będzie prowadzona w parafiach w całej Polsce.

Wielki finał kampanii, z udziałem znanych gwiazd i artystów, odbędzie się 1 września na rynku w Przemyślu. Podczas pikniku rodzinnego „Tornister pełen Uśmiechów” zostaną uroczyście wręczone pierwsze wyprawki dla dzieci. Pozostałe wyprawki uczniowie będą odbierali od Szkolnych Szkół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.
Główną częścią programu artystycznego pikniku będzie koncert grupy Varius Manx.

Bank BNP Paribas nie po raz pierwszy angażuje się w pomoc charytatywną. Przy banku od 2006 roku działa Fundacja BNP Paribas, która stawia sobie za cel przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu wśród dzieci i młodzieży. Fundacja między innymi współtworzy z Caritas Polska program stypendialny dla dzieci i młodzieży „Skrzydła”.

Tegoroczna, przemyska edycja „Tornistra pełnego Uśmiechów” będzie już czwartą z kolei. Wcześniej piknik gościł w Rzeszowie, Skierniewicach i Poznaniu.

Źródło: BNP Paribas Bank


Tagi: , , ,