Kredyty

Deutsche Bank kilkakrotnie wyróżniony przez magazyn Euromoney

poleć drukuj

Deutsche Bank po raz kolejny znalazł się na podium prestiżowego rankingu magazynu Euromoney Awards for Excellence 2012 otrzymując najwyższe wyróżnienie w kategorii „Best M&A House in Poland”,  jak również tytuł Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej.  Został także ogłoszony Najlepszym Globalnym Bankiem Inwestycyjnym.

Euromoney wyróżnił Deutsche Bank także za działalność w obszarze zarządzania ryzykiem przyznającemu tytuł „Best Risk Advisor” w Europie Środkowej
i Wschodniej.

Magazyn Euromoney ogłosił wyniki rankingu za rok 2011- 2012 podczas dorocznej uroczystej ceremonii rozdania nagród Awards for Excellence w Londynie. W sumie Deutsche Bank został nagrodzony w 26 kategoriach rankingu.

Redakcja magazynu w uzasadnieniu przyznanych tytułów podkreśliła, że o zwycięstwie Deutsche Bank w kategorii „Best M&A House” w Polsce zadecydowała wyjątkowa aktywność banku w tym obszarze, a w szczególności zaangażowanie w transakcję przejęcia Polkomtela, która została wyróżniona tytułem Transakcji Roku 2011 przez Euromoney.

O tytule „Najlepszego Banku Inwestycyjnego” w regionie Europy Środowej i Wschodniej przesądziła „silna obecność Deutsche Bank na głównych rynkach bankowości inwestycyjnej w regionie, a w ubiegłym roku były to Polska i Rosja” – cytuje magazyn. „Deutsche wygenerował stały przypływ transakcji także w pozostałych krajach regionu, od Węgier po Słowację i Turcję. Bank brał udział w szeregu największych transakcji w tym regionie Europy”.

„Polska dla Deutsche Bank jest bardzo ważnym rynkiem i niezwykle cieszy nas, że wypracowaliśmy wiodącą pozycję we wszystkich kategoriach produktów bankowości inwestycyjnej na tym rynku” – powiedział Miklos Kormos, szef pionu bankowości inwestycyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej.

Piotr Olendski, szef bankowości inwestycyjnej oraz Członek Zarządu Deutsche Bank Polska S.A. kontynuuje: „Deutsche Bank kolejny rok z rzędu był zaangażowany w największe oraz najbardziej złożone transakcje jakie miały miejsce na polskim rynku odgrywając istotną rolę między innymi przy połączeniu N-Vision z Canal+, sprzedaży aktywów Vattenfalla w Polsce, czy transakcji sprzedaży akcji Cyfrowego Polsatu w formule ABB.”

Dr hab. Krzysztof Kalicki, Prezes Deutsche Bank Polska S.A. dodał: „Jesteśmy dumni,
że Deutsche Bank Polska S.A. przyczynił się do uzyskania tak prestiżowych nagród, które odzwierciedlaną naszą wspólną pracę na rzecz sukcesu Klientów i budowania trwałej wartości dodanej dla rynków, na których działamy.”

Oprócz nagrody dla Najlepszego Globalnego Banku Inwestycyjnego oraz Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej, Deutsche Bank otrzymał między innymi tytuły: Najlepszego Banku w Niemczech, Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Europie Zachodniej, Północnej, w krajach nadbałtyckich, a także w Afryce i Arabii Saudyjskiej.

Źródło: Deutsche Bank


Tagi: , ,