Kredyty

ING Bank Śląski dołączy do akcji Godzina dla Ziemi

poleć drukuj

ING Bank Śląski, kolejny raz, dołączy do akcji organizacji WWF – Godzina dla Ziemi. W tegorocznej edycji, 31 marca br., w godzinach 20.30 – 21.30, zgasną iluminacje w budynkach Banku w całym kraju.

Godzina dla Ziemi, to międzynarodowa akcja społeczna zainicjowana przez ekologiczną organizację WWF w 2007 roku. Symboliczne zgaszenie światła, w konkretnym momencie, przez miliony ludzi na całym świecie, jest sposobem na zwiększanie świadomości ekologicznej a także inspiracją do podejmowania działań na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Do akcji może przyłączyć się każdy człowiek, firma, państwo i organizacja na całym świecie. Według WWF, w 2011 roku, światła zgasiły setki milionów ludzi w ponad 5 200 miastach, w 135 krajach na wszystkich kontynentach. Wyłączono światła znanych budynków na świecie, między innymi takich, jak: Wieża Eiffla w Paryżu, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech, piramidy w Egipcie, Zakazane Miasto w Chinach, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

Grupa ING, czwarty raz z rzędu, przyłącza się do akcji globalnie, jako międzynarodowa instytucja finansowa odpowiedzialna społecznie.

Korporacyjna odpowiedzialność społeczna jest fundamentem działania wszystkich spółek ING na świecie, w tym ING Banku Śląskiego. ING Bank Śląski podejmuje szereg inicjatyw na rzecz ograniczania lub wyeliminowania negatywnych wpływów na środowisko naturalne. Bank jest Firmą Bliską Środowisku, a także znajduje się w składzie pierwszego w Polsce, giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index.

Źródło: ING Bank Śląski


Tagi: , , , ,