Kredyty

Najlepsze ubezpieczenie OC

poleć drukuj

W świetle polskiego prawa każdy poruszający się pojazdem mechanicznym obowiązany jest posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, w skrócie zwane oc. Ubezpieczenie oc gwarantuje poszkodowanemu, że w razie wypadku spowodowanego z winy sprawcy, otrzyma on odszkodowanie. Za brak takiego ubezpieczenia podczas policyjnej kontroli grożą nam spore kary finansowe. Inaczej ma się sprawa, jeżeli chodzi o ubezpieczenie autocasco, czyli ac. Jest ono bowiem ubezpieczeniem dobrowolnym, dzięki któremu ubezpieczyciel pokrywa koszty m.in. napraw samochodu po wypadku, spowodowanego przez jego sprawcę. Innym rodzajem dobrowolnego ubezpieczenia jest ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków). Polisa nnw obejmuje sytuacje, w których doszło do utraty życia czy uszczerbku na zdrowiu kierowcy lub pasażerów samochodu. 
W porządku, wiemy już z grubsza jak rozszyfrować poszczególne ubezpieczeniowe skróty, ale jakie wybrać ubezpieczenie, aby było nie tylko możliwie tanie, ale zarazem dobre? Jeżeli mówimy o obowiązkowym ubezpieczeniu OC, to powinniśmy wybrać najtańsze oc. Każdy ubezpieczyciel, który ma w swojej ofercie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, ma obowiązek oferować je na tych samych warunkach. Dlatego nie ma sensu przepłacać, ale, kierując się ceną, wybrać tanie oc. W wyborze najlepszej oferty pomocna będzie dostępna w Internecie dowolna porównywarka ubezpieczeń. Do naszej dyspozycji oddane są także internetowe kalkulatory. Specjalny kalkulator oc pozwoli nam dokładnie obliczyć wysokość składki, jaką będziemy musieli zapłacić u wybranych ubezpieczycieli. 
W przypadku ubezpieczenia AC musimy zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę, ale także na jego warunki. Szczególnie powinniśmy przyjrzeć się przypadkom wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, odmiennie uregulowanym w zależności od wariantu umowy czy firmy ubezpieczającej. Gdy mamy samochód oc ac, warto również zastanowić się nad coraz bardziej popularnym pakietem assistance pzu, zapewniającym odpowiedni komfort i poczucie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, przy np. naprawie auta na miejscu zdarzenia, pomocy w uruchomieniu pojazdu w zimie czy zapewnieniu pojazdu zastępczego.


Tagi: ,