Kredyty

Po raz kolejny ING Bank Śląski wchodzi w skład RESPECT IndeX

poleć drukuj

ING Bank Śląski po raz piąty w składzie RESPECT Index – giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie, spełniających najwyższe standardy odpowiedzialnego biznesu. Bank jest obecny w indeksie od pierwszego notowania w 2009 roku. W imieniu Zarządu banku certyfikat odebrał Wiceprezes Michał Bolesławski.

RESPECT Index ma na celu wyłonienie spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, jednocześnie mocno akcentując ich atrakcyjność inwestycyjną. Spółki z indeksu wyróżniają się między innymi jakością raportowania, poziomem relacji inwestorskich oraz ładem informacyjnym.

Firmy wchodzące w skład indeksu przechodzą trójetapową weryfikację. Pierwszy etap ma na celu wskazanie grupy spółek o najwyższej płynności, czyli tych, które znajdują się w portfelach indeksów WIG20, mWIG40, sWIG80. Drugi obejmuje ocenę ogólnodostępnych dokumentów i strony internetowej w celu potwierdzenia praktyk spółek w zakresie ładu korporacyjnego (Corporate Governance), ładu informacyjnego i relacji z inwestorami. W ostatnim etapie firma wypełnia specjalną ankietę i podlega weryfikacji przez firmę audytorską Deloitte.

Aktualny skład RESPECT Index złożony jest z 20 spółek, wśród których znajduje się 5 banków. Nowy skład obowiązuje od 1 sierpnia br.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest fundamentem działania ING Banku Śląskiego. We wszystkich przedsięwzięciach bank uwzględnia potrzeby interesariuszy, dba o środowisko i potrzeby lokalnych społeczności. Bank znajduje się w składzie giełdowego indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index od pierwszego notowania, zajmuje I miejsce w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2012 w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy, a także jest Firmą Bliską Środowisku. ING Bank Śląski, jako jedyna instytucja finansowa, został wyróżniony przez tygodnik POLITYKA Srebrnym Listkiem CSR.

Źródło: ING Bank Śląski


Tagi: , ,