Kredyty

Kredyt dla małych przedsiębiorców w Getin Bank

poleć drukuj

Getin Bank, stwarzajac nową ofertę, wyszedł na przeciw małym przedsiębiorcom. Na wsparcie mogą liczyć nawet osoby prowadzące niewielkie, jednoosobowe działalności, które do niedawna miały problemy z uzyskaniem kredytu na rozpoczęcie lub rozwój firmy.

Główną przeszkodą był przede wszystkim brak odpowiedniego zabezpieczenia. Jednak na rynku dostępne są już oferty, które pozwalają pokonać i tę barierę.

W Polsce małe i mikro przedsiębiorstwa są ważnym elementem gospodarki. Stanowią około 99% wszystkich firm działających w naszym kraju.
Kredyty zabezpieczone przez Fundusz Poręczeń Kredytowych (FPK) cieszą się coraz większą popularnością szczególnie wśród mikro przedsiębiorców.
Kredyt z poręczeniem FPK jest propozycją skierowaną głównie do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób prowadzących lub rozpoczynających własną działalność gospodarczą. Oferta pozwala na otrzymanie kredytu lub pożyczki bankowej nawet bez wystarczającego zabezpieczenia ich spłaty. Zabezpieczenie może być rzeczowe lub w formie poręczenia przez drugą osobę, która zobowiązuje się do spłaty zadłużenia w przypadku utraty płynności finansowej przez kredytobiorcę.

Jednak w przypadku drugiego rozwiązania osoby decydujące się na kredyt lub pożyczkę często spotykały się ze przeszkodą – brakiem poręczyciela.Właśnie dla takich osób powstały kredyty z poręczeniem Funduszy Poręczeń Kredytowych.

Przedsiębiorcy decydujący się na skorzystanie z takiej oferty bankowej powinni przedłożyć dokumenty zarówno do wybranej instytucji finansowej, jak i do funduszu.


Tagi: