Kredyty

Credit Agricole z bezpłatnym kontem dla rolników

poleć drukuj

Credit Agricole zaproponował rolnikom konto AGRICOLE z prostą tabelą opłat. Bank prowadzi konto bezpłatnie, a najpopularniejsze operacje bankowe kosztują 0 zł lub 1 zł. To kolejny produkt przygotowany specjalnie z myślą o segmencie klientów agrobiznesowych, który bank chce w tym roku mocno rozwijać.

Ostatni Powszechny Spis Rolny pokazał zmiany zachodzące w rolnictwie. Między 2002 a 2010 rokiem liczba osób pracujących wyłącznie lub głównie w gospodarstwach rolnych zwiększyła się o 13 proc. i wynosi ponad 2,3 mln. Jednocześnie o 25 proc. spadła liczba małych gospodarstw (do 5 ha), a o 34 proc. wzrosła dużych (powyżej 50 ha)*. Rolnicy ograniczają produkcję nieefektywną i zaczynają się specjalizować, modernizując swoje gospodarstwa.

– Rolnictwo w Polsce zmienia się i rozwija szybciej niż może się wydawać. Wynika to z kilku faktów: dopłaty unijne, większy dostęp do informacji, wyższe wykształcenie – nie tylko rolnicze, również menadżerskie osób prowadzących gospodarstwa. Farmerzy stali się docenianym, ale i wymagającym klientem. Są świadomi swoich oczekiwań, możliwości, potrzeb bankowych, a my planujemy temu sprostać – mówi Waldemar Kwiatkowski, dyrektor Departamentu Klientów Agrobiznesowych w Credit Agricole Bank Polska.

Bank, dotychczas rozwijający się w miastach, zaangażował się w rynek agrobiznesu w ubiegłym roku. Rozpoczął od oferowania rolnikom kredytu inwestycyjnego, a następnie pożyczki AGRO. W grudniu 2012 r. zaproponował farmerom AGRO Lokaty pod dopłaty z promocyjnym oprocentowaniem. Teraz przygotował dla klientów agrobiznesowych Konto AGRICOLE, łączące w sobie cechy rachunku osobistego i firmowego. Bank nie pobiera opłat ani za prowadzenie rachunku, ani za wpłaty i wypłaty gotówki u doradcy w placówce. Rolnicy mogą również bezpłatnie wypłacać pieniądze we wszystkich bankomatach w całym kraju. Nie zapłacą też za kartę do konta, jeśli w miesiącu dokonają nią transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł. Jeśli nie przekroczą tej kwoty, miesięczna opłata za kartę wyniesie 1 zł. Przelewy do banków obcych w automatycznym serwisie telefonicznym CA24 są bezpłatne, a pozostałe kosztują 1 zł.

Razem z kontem bank oferuje również bezpłatny Rachunek Oszczędzam, oprocentowany do 4,05 proc. w skali roku oraz lokaty terminowe oprocentowane tak, jak lokaty dla klientów indywidualnych.

– Cieszę się, że mogliśmy zaproponować rolnikom tak bogaty pakiet konta. Wierzę, że nasza oferta będzie początkiem naszej długotrwałej relacji z wieloma klientami agrobiznesowymi – dodaje Waldemar Kwiatkowski.

* GUS

Źródło: Credit Agricole


Tagi: , , , ,