- Leonis Doradztwo & Szkolenia - https://www.leonis.pl -

Zakończony projekt Banku BGŻ promujący jazdę na rowerze

Bank BGŻ zakończył II etap projektu „Stojak rowerowy w każdym mieście” , w ramach którego ustawionych zostało prawie 200 stojaków w 111 miastach w Polsce.  W sumie w 2011 i 2012 roku ustawionych zostało 390 stojaków w 220 miastach.

 

Estetyczne i trwałe stojaki ze stali nierdzewnej opatrzone hasłem „Kocham rower” zostały bardzo pozytywnie odebrane przez mieszkańców i władze lokalne. Bank BGŻ angażuje się w ten sposób w promowanie  roweru jako ekologicznego środka transportu i – co ważne – jako zdrowego i przyjemnego sposobu na rekreację. Rosnący ruch samochodowy, zarówno w małych, jak i dużych miastach, sprawia że coraz częściej mieszkańcy poruszają się na rowerze. Dzięki „rowerowym partnerstwom” z władzami oraz lokalnymi organizacjami ułatwiamy życie mieszkańcom, którzy chętnie korzystają ze stojaków.

Ten aspekt projektu podkreśla m.in. Pan Jan Wysopal, prezes Gryfowskiego Towarzystwa Cyklistycznego mówiąc, że nadchodzi „Era rowera” i coraz więcej osób rezygnuje z samochodu na rzecz roweru, dlatego bardzo cieszy się z dwóch nowych stojaków ustawionych w centralnych lokalizacjach Gryfowa Śląskiego.

Promowanie roweru jako środka transportu jest stałym elementem polityki społecznej odpowiedzialności biznesu w Banku BGŻ.

Bank BGŻ od lat jest związany z rowerami jako sponsor profesjonalnego kolarstwa i promotor rekreacji rowerowej.  Wspiera także poruszenie się na rowerze w mieście, także przez pracowników BGŻ.  Pracownicy Centrali mają m.in. do dyspozycji  strzeżony  parking rowerowy oraz prysznice. Z kolei klienci mogą skorzystać  ze stojaków rowerowych przy oddziałach banku.

Źródło: Bank BGŻ