Kredyty

ING Bank Śląski uruchomił testową wersję narzędzia do zarządzania finansami osobistymi

poleć drukuj

ING Bank Śląski zapowiedział udostępnienie klientom testowej wersji innowacyjnego narzędzia do zarządzania finansami osobistymi. Finansometr to nowa funkcjonalność systemu bankowości elektronicznej ING BankOnLine, pozwalająca w prosty i intuicyjny sposób zarządzać budżetem domowym na podstawie analizy dokonywanych transakcji. Pierwsza grupa klientów będzie mogła wziąć udział w testach nowego narzędzia od 19 marca.

Finansometr pozwoli zarządzać finansami osobistymi na podstawie analizy dokonywanych transakcji. Ocenie będą podlegać wszystkie transakcje dokonywane kartami płatniczymi oraz na rachunkach osobistych czy oszczędnościowych. Transakcje będą automatycznie kategoryzowane i grupowane oraz prezentowane w formie wykresów i raportów dostępnych od ręki przez całą dobę.

W ubiegłym roku uruchomiliśmy nową, bardziej przyjazną wersję systemu bankowości internetowej dla klientów detalicznych. Aby sprostać potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów nieustannie ją rozwijamy. Finansometr to kolejny krok – mówi Mateusz Poznański, Dyrektor ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za kanały bezpośrednie. Zależy nam, aby klienci mogli łatwo zarządzać własnym budżetem domowym, a Finansometr w prosty i czytelny sposób pozwala na to. Aby skorzystać z jego zalet wystarczy zalogować się do ING BankOnLine – dodaje Mateusz Poznański.

Dzięki prostej i intuicyjnej prezentacji danych użytkownicy Finansometru będą mogli bez wysiłku kontrolować własne finanse. Inteligentny i uczący się algorytm automatycznie sklasyfikuje dane według odpowiednich kategorii (np. rozrywka, dom, zdrowie) i podkategorii (np. sport, remont, lekarstwa). Użytkownicy będą również mogli nadawać własne kategorie wydatków i przychodów, rejestrować transakcje dokonane poza rachunkami analizowanymi w Finansometrze, a także porównywać strukturę własnych wydatków z przeciętnymi użytkownikami ING BankOnLine w podobnym wieku, dochodach, wykształceniu etc.

Klienci banku mogą zapisywać się do testów Finansometru od 14 marca wypełniając wniosek na stronie http://www.ingbank.pl/finansometr. Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwsza grupa klientów będzie mogła korzystać z narzędzia od 19 marca. Finansometr zostanie udostępniony po zakończeniu testów w dalszej części roku wszystkim klientom indywidualnym i przedsiębiorcom mających rachunki w złotych oraz dostęp do ING BankOnLine.

Źródło: ING Bank Śląski


Tagi: , , , , ,