Kredyty

Zmiana w zarządzie Ing Banku Śląskiego

poleć drukuj

9 stycznia 2012. Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała Ignacio Julia Vilara na stanowisko wiceprezesa zarządu banku. Zmiana w zarządzie nastąpi 1 lutego br.

 

Do zadań Ignacio Julia Vilar, jako wiceprezes ING Banku Śląskiego będzie należeć nadzorowanie pionu bankowości detalicznej, który obsługuje w Polsce ponad 3 mln klientów detalicznych (klienci indywidualni oraz przedsiębiorcy) poprzez sieć 441 placówek bankowych.

Ignacio Julia Vilar współpracuje z ING od 1999 r., Wówczas pełnił funckję Managera ds. Systemu Informacji Zarządczej w ING Direct N.V. w Hiszpanii. Od 2001 do 2003 r. zajmował stanowisko Dyrektora ds. Planowania Finansowego i Kontrolera. Od 2004 roku do 2006 roku był Dyrektorem ds. Strategii, Planowania i Rozwoju Biznesu w ING Direct N.V. w Holandii, będąc jednocześnie Członkiem Senior Management Team ING Direct oraz Rady ING Direct. Następnie, od 2007 roku, zajmował stanowisko wiceprezesa zarządu nadzorującego obszar Finansów oraz wiceprezesa zarządu ds. Business Intelligence i Ryzyka Kredytowego w ING Direct N.V. w Hiszpanii. W tym samym czasie pełnił funkcję o zasięgu globalnym jako Doradca Global Executive Management Team (GMT) ING Direct. W 2011 r. został mianowany wiceprezesem zarządu nadzorującym obszar biznesu i obsługi klienta i był odpowiedzialny za działalność detaliczną w ING Direct w Hiszpanii.

Ignacio Julia Vilar jes z pochodzenia hiszpanem. Ukończył Colegio Universitario de Estudios Financieros (CUNEF) w Madrycie na kierunku zarządzanie przedsiębiorstwami i ekonomia. Ukończył również General Management Programme organizowany przez CEDEP/INSEAD w Fontainebleau.

źródło: ING Bank Śląski


Tagi: ,